Filozofia nauczania

W ciągu piętnastu ekscytujących lat grania w golfa zrozumiałem, że magia tego sportu polega między innymi na tym, że nie dość, że każdy może go uprawiać, to każdy może z niego czerpać przyjemność pełnymi garściami. Wszystko sprowadza się do zaakceptowania i zrozumienia siebie, znalezienia odpowiedniego celu oraz wytrwałości w dążeniu do niego. Jako trener staram się ów cel znaleźć w możliwie szybki, prosty, zabawny i skuteczny sposób.

10296977_778036738895878_9127684942760978946_n

Największym autorytetem i wzorem trenerskim jest śp. Harvey Penick. Kiedy dawał lekcję zwykłemu, przeciętnemu uczniowi, któremu udało się zagrać ponadprzeciętny strzał, niemalże odlatywał od machania rękami w podziwie. I mawiał wówczas do swoich uczniów: „Mam nadzieję, że ten strzał sprawił ci tyle przyjemności ile mi”. Uczniowie często, kiedy przychodzą na pierwsze spotkanie, odczuwają dyskomfort połączony ze stresem i obawą, iż zostaną ocenieni. Nic bardziej mylnego. Moja praca nie polega na wydaniu werdyktu i krytyce ale na wsparciu, pomocy i wykorzystaniu naturalnego talentu. Golf ma być przede wszystkim przyjemnością.

Z takim właśnie nastawieniem przekazuje swoim uczniom wiedzę na co dzień. Kiedy kocha się dyscyplinę, której uczy się innych, nie trudno zarazić ich tą miłością.

Zapraszam serdecznie

Tomasz Zembrowski

545206_500069963413502_488828895_n

Rekomendacje:

Tomasz Zembrowski. Wyjątkowy trener i kolega. Skarbnica wiedzy, pomysłów, humoru. Nawet double boggey w jego towarzystwie nie powoduje myśli samobójczych. Wiele jeszcze rund przed nami! Szymon Ziółkowski (mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem) HCP (24)

13346416_10206677796958658_465738627595529512_n

 

“Tomek jest fantastycznym trenerem, ze wspaniałym poczuciem humoru. Niezależnie od tego czy zaczynasz swoją przygodę z golfem czy jesteś już bardziej doświadczonym golfistą(tką) na pewno skorzystasz na jego fachowanych radach. Tomek ma też ogromną wiedzę o historii golfa 🙂 na pewno chętnie opowie Ci wiele niesamowitych golfowych historii.” Sebastian (HCP 15)

 “Kiedy zdecydowałem w czerwcu, ze nauczę się uderzać  patykiem w kulkę, tak by turlnęła się w okolice, albo i do dołka – postanowiłem rozpocząć naukę pod okien pro instruktora. I tak właśnie trafiłem pod skrzydła Tomasza Z. Mamy grudzień a ja regularnie gram w okolicach 100, więc chyba nie mam podstaw by nie polecić Państwu tegoż trenera;) Ps. Poza skutecznym i energicznym waleniem w piłkę, Tomasz nauczył mnie także, że golf to bardziej wyluzowany i wesoły sport, niżeli sugeruje opinia o nim krążąca! Także zapisujcie się do Zembra i have fun!” Adam (HCP 29)

 “Na zajęcia z Tomkiem uśmiech i wesoła atmosfera są gwarantowane! Co ciekawe gwarantowane są również postępy golfowe, choć nawet człowiek nie zauważy, kiedy i w jaki sposób doszło do tego, że… wszystko zaczyna wychodzić, a piłki lecą w odpowiednim kierunku. W pakiecie, do zajęć praktycznych dostaje się do Tomka dobrą dawkę teorii, a w „gratisie” również sporo ciekawych informacji i ciekawostek golfowych, bowiem trener “Zember” jest chodzącą encyklopedią wiedzy o historii golfa w Polsce i na świecie.” Ania (Zielona Karta)

  “Tomek Zembrowski – mój osobisty trener golfa, który poradził sobie z takim trudnym przypadkiem jak mój (topy, krótkie uderzenia i brak wiary w sukces golfowy), jest WIELKI- od początku we mnie wierzył, ugruntował (poprawna pozycja golfowa), wyszkolił (piękny damski swing, dalekie uderzenia), a przez cały sezon wspierał i motywował – za to wszystko jestem bardzo wdzięczna i obiecuje w przyszłym sezonie grac już “grubo” poniżej setki” Dorota (HCP 26):

 Tomek jest niesamowitym trenerem. Na tym mógłbym skończyć bo to bardzo ‘pojemne’ słowo ale chcąc je rozwinąć; ‘Zember’ jest przede wszystkim miłośnikiem golfa – kocha ten sport i to widać w każdej minucie spędzonej w jego towarzystwie. Golf 24/7 – w dwóch słowach. Dla niego golf to nie praca a sposób na życie. Dzięki temu lekcje z Tomkiem są nie tylko nauką w klasycznym tego słowa rozumieniu ale czasem ‘chłonięcia’ golfa wszystkimi zmysłami. To taka ‘wartość dodana’ mówiąc marketingowym slangiem. Może to górnolotnie brzmi ale takie mam właśnie wrażenie! Tomasz to poza tym bardzo pozytywny i zabawny człowiek, a każda lekcja to dużo dobrej zabawy. Szczerze polecam zarówno stawianie pierwszych kroków jak i doszkalanie się z zakresu golfa u ‘Zembra’! BAM! Kuba (HCP 34)

 “Jeżeli ktoś kiedykolwiek powiedział Wam, że golf jest nudny, Tomasz Zembrowski od pierwszej lekcji udowodni, że jest wręcz przeciwnie. Pomijając to, że jest świetnym nauczycielem sprawia, że golf staje si przede wszystkim przyjemnością!” Agnieszka (Zielona Karta)

 


Powrót na górę strony