Nauka Gry

Znalezione obrazy dla zapytania pga polska    Podobny obraz

 

 

Jako trener codziennie zadaje sobie pytanie co jest w golfie najważniejsze, zarówno dla mnie, jak również dla moich uczniów. Nie mam na myśli tylko samej kwestii zwiększenia umiejętności ale także płynącą z samej gry czystą przyjemność.

Gra w golfa jest swego rodzaju sztuką, a nauczanie go jest wielkim wyzwaniem. Moja filozofia opiera się na indywidualnym podejściu do ucznia, skoncentrowaniu się nie tylko na jego możliwościach, ale także charakterze, podejściu i osobistej motywacji. Największym wyzwaniem nie jest pokazanie podstaw i wprowadzenie w świat golfa ale sprawienie by uczeń pokochał tę piękną dyscyplinę tak samo jak uczący.

W Latach 2009-2013 miałem przyjemność pracy w moim macierzystym klubie Amber Baltic Golf Club a sezony 2014,2015 i 2016 spędziłem na „zarażaniu golfem” w największym klubie w kraju, Kalinowe Pola. W najbliższym sezonie czyli roku 2017 również będę uczył w Kalinowych Polach, niezmiennie mając dyżury w poniedziałek i wtorek w Poznaniu oraz w piątki w Słubicach. 

 

Zapraszam serdecznie

Tomasz Zembrowski

 

 

 

 

 

Kurs „ZielonaKarta”

10-godzinny program skierowany do wszystkich, którzy złapali bakcyla i chcą rozpocząć swoją przygodę z golfem. W programie „golfowego prawa jazdy” znajdują się zajęcia teoretyczne wprowadzające w świat reguł, zasad i etykiety golfowej oraz zajęcia praktyczne zawierające naukę pełnego zamachu zarówno żelazami i driverem oraz wszystkie odmiany krótkiej gry takie jak: chipping, putting, grę z bunkra oraz grę na polu w końcowej fazie. Kurs kończy się dwoma egzaminami (teoretycznym i praktycznym), których zdanie gwarantuje możliwość wstępu na większość pól golfowych w kraju i za granicą. Imienna Zielona Karta wystawiona przez Polski Związek Golfa stanowi również przepustkę do przystąpienia do klubu golfowego zrzeszonego w PZG oraz uzyskania karty handicapowej dla początkujących.

 

 

Program „DrugaDziewiątka”

Program dla golfistów, którzy posiadają już zielone karty i chcą poprawić poziom swojej gry. W zależności od potrzeb program obejmuje wszystkie aspekty gry: od pełnego zamachu zarówno żelazami, hybrydami woodami, poprzez chipping, pitching, putting, grę z bunkra greenowego i fairwayowego, reguły i etykietę na planowaniu strategii, nadawaniu rotacji, doborze kijów i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach kończąc. Nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy rozegrał swoją pierwszą rundę poniżej 120, 100, 90 czy 80 uderzeń, wystarczy dobrać jedynie odpowiednie metody nauczania, najlepsze ćwiczenia i testy umiejętności. O to wszystko w czasie trwania programu zadba nasz wykwalifikowany trener.

10384345_10202566239492291_6937468697590725005_n

 

Program „InensywnyDzień”

6 godzinny program dedykowany golfistom, których interesuje zarówno technika zamachu jak i sama gra na polu i strategia gry. Porgram obejmuje rozgrzewkę, 9 dołkową grę na polu, analizę błędów oraz wprowadzenie zmian w treningu podsumowującycm 

 

 

„Wirtuoz Krótkiej Gry”

Golf to przede wszystkim krótka gra, konkretnie około 70%. Statystyczny golfista, który wykonuje 100 uderzeń, aż 56% wykonuje z odległości mniejszej niż 50 metrów. Dla wszystkich, którzy chcą się poprawić właśnie w tym obszarze przygotowaliśmy „Akademię krótkiej gry“. Program obejmuje, pitchowanie, chippowanie różnego rodzaju, grę z bunkra i innych ciężkich pozycji oraz krótkie, długie i bardzo długie putty. Jeżeli uderzasz piłkę na mniejsze odległości niż koledzy ale masz dobrą krótką grę to i tak zawsze pokonasz tych, którzy potrafią uderzyć na 300 metrów ale nie wiedzą co zrobić pod greenem.
Zainteresowanych prosimy o rezerwacje telefoniczną pod numerem 501 583 563 lub w recepcji Kalinowych Pól


Powrót na górę strony