Hero World Challenge czyli pierwsze dziecko Tigera Woodsa

Napisane 01.12.2016 przez Tomasz Zembrowski

Znalezione obrazy dla zapytania hero world challenge

Cały golfowy świat przebiera dzisiaj nogami z ekscytacji oglądając Tigera grającego na Bahamach. Konkretne pole, piękne widoki, Tiger z bródką i jego ulubiony Scotty Cameron. To się musi udać, chociaż nie rzadko pojawiały się komentarze, że Woods nie przejdzie cuta. Możecie się z takimi śmiało zakładać na grubą kasę bo w turnieju Hero World Challenge nie ma cuta! Było by trochę pusto na polu na tym turnieju gra tylko osiemnastu zawodników…ale wszystko po kolei.

The Hero World Challenge to turniej organizowany w grudniu przez samego Tigera Woodsa, z którego dochód przeznaczany jest na jego fundację Tiger Woods Foundation”. Jakbyście nie byli pewni tego faktu wystarczy zobaczyć „puchar” jaki zwycięzca dostaje razem z ciężkim jak walizka pełna cegieł, czekiem! Wcale się nie dziwimy, że Tiger we własnej osobie wygrywał tę imprezę aż pięciokrotnie!!!! Każdy chce mieć takiego tygryska w salonie!!

Trochę to zabawne ale pamiętajmy…zbieramy pieniądze na fundację. 

Zawodnicy grają 4 dni po 18 dołków stroke play. Pierwotnie pomysłodawca zakładał, że zagra szesnastu zawodników: obrońca tytułu, 11 dostępnych zawodników ze szczytu Rankingu Światowego, 4 graczy wyznaczonych przez fundację Tigera Woodsa. W 2008 zwiększono liczbę do osiemnastu: 4 zwycięzców majorów z sezonu, 11 dostępnych zawodników ze szczytu Rankingu Światowego , obrońcy tytułu i 2 wyznaczonych przez fundację Tigera Woodsa

Pula nagród dla graczy nie liczy się w żadnej z lig zawodowych ale impreza jest uznawana jako nieoficjalny turniej PGA Tour i od 2009 roku gra w turnieju liczy się w Rankingu Światowym. W 2007 pula nagród wyniosła aż 5,75 miliona czyli tyle co duży turniej w lidze dla 150 osób. W 2014 za pierwsze miejsce płacono okrągłą bańkę dolarów z 3,5 milionej puli. Tiger każdą swoją wygraną przeznaczał w całości na swoją fundację.

Turniej miał swój debiut w 1999 na polu Grayhawk Golf Club in Scottsdale w Arizonie. W latach 2000-2013 imprezę rozgrywano w Sherwood Country Club w Thousand Oaks w Kalifornii, polu zaprojektowanym przez Jacka Nicklausa.

W 2008 Woods nie wziął udziału z powodu kontuzji kolana, mimo że był broniącym tytuł. Rok później nie wziął także udziału ale tym razem z powodów osobistych. Zagrał ponownie w 2010

W 2011 Tiger wygrał turniej z wynikiem (-10) pokonując Zacha Johnsona jednym uderzeniem (zrobił dwa birdie na 17tcw i 18tce) co było jego pierwszym tytułem od 2009 Australian Masters.

Event zmieniał nazwę przez lata:

1999-2001 Williams World Challenge
2002-2003 Target World Challenge presented by Williams
2004-2007 Target World Challenge presented by Countrywide
2008-2011 Chevron World Challenge
2012 World Challenge presented by Northwestern Mutual
2013 World Challenge presented by Northwestern Mutual

A od 2014 sponsorem generalnym turnieju jest firma Hero MotoCorp a sam turniej przyjął nazwę Hero World Challenge

Od tego roku areną tego turnieju jest  zaprojektowany przez Erniego Elsa, Albany Golf Course na Bahamach i będzie się tutaj odbywał co najmniej trzy lata. Wcale się nie dziwimy tym wyborem…

 

Komentuj


Powrót na górę strony