Golf jest sexy – odsłona 92 – Paige Spiranac

Napisane 11.12.2015 przez Tomasz Zembrowski

12009579_153737718305938_8040481585211050350_n
Wprawdzie najświeższy debiut w prawdziwym golfie na Omega Dubai Ladies Masters nie poszedł po jej myśli (77,79) to na pewno dostała cenną lekcje. Paige tak na prawdę z zawodowym golfem miała do niedawna niewiele wspólnego. Dlaczego o niej piszemy? Ponieważ nawet bez doświadczenia wygląda profesjonalnie!!

55b8476fdfc32

 

Ale wszystko po kolei. Kim jest Paige

W tym roku ukończyła Uniwersytet San Diego University na kierunku Komunikacja pomagając po drodzę wygrać drużynie w turnieju w Mountain West Conference Golf Championship. Wcześniej solo była najlepsza w Colorado State Match Play uzyskując 68 (jak oni to policzyli w match playu)

Poza rozkręcaniem się w golfa Paige jest też uzależniona od fitnessu ale to chyba nam nie przeszkadza. Na zdjęciach z Instagrama widać dość wyraźnie, że dziewczyna jest w doskonałej formie.

PaigeSpiranac2

Wychowywała się z Scottsdale w  Arizonie w bardzo usportowionej rodzinie. Jej ojciec grał czynnie w football a mama była profesjonalną baletnicą. Spiranac była aktywną gimnastyczką ale miłość do golfa wygrała. I marzyła od dawna o karcie w lidze LPGA Tour (o zwycięstwach nie wspominała…proszę jaka skromniutka)

Pierwszy krok w tym kierunku wykonała w sierpniu tego roku, kiedy przeszła na zawodowstwo. A potem stało się coś nieoczekiwanego – z powodu „internetowej sławy” sponsorzy zaprosili ją na wielką imprezę z cyklu Ladies European Tour rozgrywanego w Dubaju.

1yDsV-cF_400x400

I wówczas zawrzało, ponieważ pojawiły się głosy, że 22letnia Amerykanka nie zasługuje na dziką kartę od sponsora na event tego formatu (niektóre zawodniczki czekają na taki los na loterii całą karierę). Głos zabrała nawet legenda europejskiego golfa, Laura Davies, która stwierdziła, że „każda zawodniczka jeśli jest dobra, to zasługuje na szanse. Jeśli natomiast jest tutaj z innego powodu, to jest to raczej bezcelowe.”

Z punktu widzenia jej golfowych osiągnięć jest to pewnie sytuacja bezprecedensowa ale świat się zmienia a o popularności decydują także inne faktory. Film z trikami Paige ma ponad dwa miliony wyświetleń na serwisie Youtube, a jej profil na Instagramie śledzi prawie pół miliona użytkowników. Ilu wśród nich jest fanów golfa, a ilu tyko jej nieprzeciętnej urody – możemy tylko przypuszczać. Ale fani a więc potencjalni klienci przekładają się na pieniądze. Może na naszych oczach rodzi się taka Anna Kurnikowa golfa.

czy ona nie jest urocza?

Więcej informacji o Paige znajdziecie na jej Instagramie i Profilu na fejsie

Komentuj


Powrót na górę strony