Wyjątkowe pola golfowe świata…odsłona 1

Napisane 18.02.2014 przez Tomasz Zembrowski

Myślicie, że widzieliście już wszystko. Nie ma szans.

Niejednokrotnie pisaliśmy o polach, które w ramach walki z konkurencją próbowały klientów czymś zaskoczyć. Dzisiaj prezentujemy dziesięć pól, które są jedyne w swoim rodzaju nie tylko dzięki nietuzinkowej ofercie.

Pierwsza dziesiątka nie oznacza, że poniższe pola są najlepsze na całej liście. Oznacza to tylko tyle, że są pierwsze w alfabecie. Następne odsłony wkrótce!!!

1. Akureyri Golf Club – klub założony w 1935 roku w Akureyri w Islandii jest najbardziej wysuniętym na północ 18-dołkowym polem na świecie. Od 1986 roku rozgrywane jest tam Arctic Open, na którym zawodnicy nie muszą martwić się o czas bo słońce świeci na okrągło.

Najwidoczniej greenkeaperzy też nie mają tam za dużo do roboty, bo udało się nam znaleźć filmik, na którym Steindor Ragnarsson, czyli Head Greenkeaper pola, otwiera puszkę piwa za pomocą…mini koparki.

2. Ala Wai Muncipal Golf Course – klub działający od 1931 roku na Waikiki na Hawajach jest najbardziej zajętym polem golfowym na świecie. Dziennie rozgrywa się tam średnio 500 rund. Nawet przy długim dniu to tempo musi być tam naprawdę ostre.

3. Bel-Air Country Club – pole zaprojektowane przez Williama Bella i Thomasa & J.Neville w 1927 roku słynie przede wszystkim z tego, że Howard Hughes wylądował tam samolotem na 8 fairwayu, żeby zaimponować Katharine Hepburn. Biorąc pod uwagę ich romans lądowanie okazało się sukcesem. Poniżej fragment filmu „Aviator”

4. Bidwell Park Golf Course – pole działające od 1922 roku w Chico w Kalifornii. To właśnie tutaj Elsie McLean trafiła hole in one mając 102 lata. To absolutny rekord w kategorii „Najstarszy zawodnik trafiający „asa”. Cieszymy się, że nic jej się nie stało po tym strzale, bo dużo młodsi po „asach” dostawali zawału.

5. Bothwell Tasmania Golf Course – pole znajdujące się w australijskiej Tasmanii jest najstarszym polem na tym kontynencie. Działa od 1830 roku.

6. Boyne Highlands Resort & Country Club – pole w Harbor w stanie Michigan zaprojektowane w 1989 roku przez panów: B. Newcomb, E. Kircher, Flick, S. Kircher jest wierną repliką innych słynnych dołków z najsławniejszych pól golfowych świata. Takie golfowe Las Vegas.

7. Caesarea Golf & Country Club – pole działające od 1961 roku w Hajfie jest jedynym 18-dołkowym polem golfowym w Izraelu.

8. Chung Shan Hot Springs Golf Club – zaprojektowane przez Arnolda Palmera w 1984 roku pole w Macau, jest najstarszym obiektem w Chinach. Obecnie jest ich tam prawie 250.

9. Clearview Golf Course – pole zaprojektowane przez Billa Powella działa od 1946 roku w Canton w stanie Ohio. Słynne, dzięki swojemu projektantowi i właścicielowi w jednej osobie, który był zarówno pierwszym w historii czarnoskórym projektantem jak i pierwszym Afroamerykaninem, który miał pole golfowe na własność.

10. Coeur D’Alene Golf Resort – pole działające od 1991 roku w stanie Idaho jest dzieckiem Scotta Millera. Słynny 14 dołek to par 3, green- wyspa, która jest sterowana komputerowo więc w zależności od dnia może mieć od 75 do 200 jardów długości. Aby się na nią dostać trzeba popłynąć łódką.


Komentuj


Powrót na górę strony