Uczymy grać w golfa

Napisane 14.04.2014 przez Tomasz Zembrowski

Kiedy ćwiczycie na drivingu i Wam nie idzie albo gracie na polu ale nie jest to Wasz dzień, zawsze ale to ABSOLUTNIE ZAWSZE znajdzie się ktoś, kto da Wam złotą metodą gwarantującą dożywotnie niskie wyniki, super długie „dzidy” gładką cerę i życie pełne wrażeń. Robią to oczywiście z sympatii i rzeczywistej chęci pomocy (no chyba że gracie z nimi na grubą kasę…wtedy radzimy uważać) wierzą, że to co kiedyś im pomogło, pomoże wszystkim innym, że artykuł który przeczytali w golfowym periodyku załatwi sprawę, filmik z youtube będzie wystarczającą wskazówką.

Niestety zazwyczaj zamiast pomóc jeszcze bardziej pogarszają sprawę. Dlatego właśnie warto skorzystać z porad trenerów i instruktorów, bo każdy człowiek i co za tym idzie, każdy swing jest inny i na każdy potrzeba innego lekarstwa…nie przekonaliśmy Was ani trochę?

Może zrobią to PGA Polska i Mariusz Czerkawski

PGA Polska rozpoczyna ogólnopolską akcję edukacyjną „Uczymy grać w golfa”, która ma na celu przede wszystkim popularyzację golfa i środowiska instruktorów PGA.

Akcję wspiera Mariusz Czerkawski, znany hokeista, doskonały golfista i profesjonalny sportowiec. Trening jest bardzo ważny w rozwoju sportowym. Nawet najlepsi golfiści na świecie brali lekcje gry i do tej pory je biorą. Warto więc brać z nich przykład, powiedział Mariusz Czerkawski, decydując się na przyłączenie do projektu.

Dzięki temu przedsięwzięciu PGA Polska chce promować profesjonalizm, którego trenerzy PGA będą najlepszym przykładem. Akcja obejmie kilkanaście klubów golfowych w Polsce, na których uczą certyfikowani instruktorzy PGA Polska.

Uczymy grać w golfa to przede wszystkim projekt edukacyjny, którego założeniem jest wskazywanie najlepszych standardów nowoczesnego nauczania, skutecznego rozwijania umiejętności graczy na każdym poziomie oraz profesjonalnego treningu fizycznego i mentalnego, strategicznego planowania oraz dbałości o zdrowie, a także etyki golfa”, powiedział Jarosław Sroka, Prezes PGA Polska.

Instruktorzy PGA Polska przez wiele lat szkolili się, aby zdobyć umiejętności i kwalifikacje, by trenować innych. Biorą oni udział w dodatkowych kursach, zdobywają kolejne szczeble edukacji, więc powierzenie tak wyszkolonym osobom treningu jest bezpieczne i w szybkim czasie, przy odpowiednim zaangażowaniu ze strony uczniów, przynosi wymierne efekty, powiedział Adam Mitukiewicz, sekretarz generalny PGA Polska (ten przystojniak w czerwonym polo przed Mariuszem).

Celem akcji jest także popularyzacja samego golfa. Mariusz Czerkawski, utożsamiany z profesjonalizmem i sukcesem sportowym, ma także zachęcić wszystkich niezdecydowanych do postawienia pierwszych golfowych kroków.

W ramach akcji „Uczymy grać w golfa” jeszcze w kwietniu na współpracujących obiektach golfowych pojawią się materiały promocyjne oraz pitchforki z logo akcji. Na stronie internetowej pojawiła się także specjalna zakładka z informacjami, dlaczego warto uczyć się u Pro.

Akcja prowadzona jest we współpracy z firmą Discover Golf.

Dzięki akcji „Uczymy grać w golfa” dowiecie się między innymi:

 • Jeśli nie wiesz, jak rozpocząć golfową przygodę – zajrzyj do działu Pierwsze kroki
 • Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego Pro będą najlepszym wyborem, zapraszamy do działu Dlaczego Pro
 • Jeśli myślisz, że golf to sport nie dla Ciebie, zajrzyj do działu Golfowe mity
 • Twój trener jest bliżej Ciebie, niż sądzisz! Jeśli szukasz certyfikowanego instruktora golfa, który zadba o Twoją karierę, zrównoważony rozwój – zerknij na Mapę trenerów. 

3 komentarze do “Uczymy grać w golfa”

 1. pit Napisał:

  dlaczego warto korzystać… hmmm… dlaczego ?
  tak się przypadkowo składa, że jest z nam najbardziej kompetentna osoba..
  panie i panowie… przed Państwem… Bubba Watson

 2. Pawel Napisał:

  Co tu dużo gadać … codzienna (jakże bardzo przyjemna i budująca za każdym dobrym kontaktem z piłką) praca … litry, hektolitry potu wylane na drivingu (szczególnie w taki dzień jak wczoraj) … i … przede wszystkim trener, który zobaczy co z Ciebie (ze mnie) można wykrzesać, jak pomóc Tobie (mnie), żebyś(m) nie zrobił sobie krzywdy i sera z ogromnymi divotami na „trawie”, wytłumaczy dobrze „sekwencje” – dzięki Tomek 🙂

 3. Tomasz Zembrowski Napisał:

  Paweł…praca z takimi uczniami to czysta przyjemność

Komentuj


Powrót na górę strony