III edycja Ogólnopolskiego Dnia Golfa tuż tuż…

Napisane 22.05.2014 przez Tomasz Zembrowski

Zróbmy HAŁAS, zróbmy SHOW, zróbmy zieloną rewolucję, pokażmy czym jest golf, pokażmy że golf jest spoko (nie koko bo to już piłka nożna) cool i w dechę. Polski Związek Golfa z pomocą PGA Polska oraz sponsorów Citi Handlowego i BMW próbują obalić mity i stereotypy gry w golfa, jako zabawy elitarnej, drogiej i skierowanej przede wszystkim do starych zgryźliwych tetryków (zgryźliwych z zasady uwielbiamy). Jak? Organizując ogólnopolską akcję, 25 maja, w niedzielę,  wiele pól golfowych stanie otworem dla wszystkich chętnych golfowych wrażeń, aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy. 25 maja zapraszamy na  III edycję Ogólnopolskiego Dnia Golfa.

Celem jest przyciągnięcie na obiekty golfowe w Polsce jak największej grupy potencjalnych klientów oraz stworzenie możliwości wizyty na obiekcie golfowym i kontaktu z golfem jak największej grupie osób. Chodzi o nieodpłatne udostępnienie obiektów dla zainteresowanych, w tym zorganizowanie bezpłatnych zajęć szkoleniowych z instruktorami.

Chcemy przybliżyć golfa całemu społeczeństwu, zachęcić do jego uprawiania oraz zburzyć stereotypy, że jest niedostępny. Jestem przekonany, że gdy ktoś raz spróbuje przekona się, jak pięknym jest sportem. Łatwo też może stać się pasją, a tym samym sposobem na zdrowe i aktywne życie” – powiedział Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Golfa.
Ogólnopolski Dzień Golfa traktujemy jako kolejny etap naszej tegorocznej akcji Uczymy Grać w golfa. Nasi Pro są naturalnymi ambasadorami golfa na polach, są osobami pierwszego kontaktu, których umiejętności sprawiają, że początkujący mogą stale podnosić swoje kwalifikacje. Z tym większą radością jesteśmy partnerem Ogólnopolskiego Dnia Golfa” – dodał Jarosław Sroka, prezes PGA Polska.
Jak do tej pory aż 5 tysięcy osób wzięło udział w Ogólnopolskim Dniu Golfa. W tym roku organizatorzy liczą na sporą frekwencję, gdyż chętnych do współpracy nie brakuje. Jak informuje Polski Związek Golfa do udziału w akcji zgłosiło się 47 obiektów z 15 województw. Każde pole ma swój indywidualny harmonogram i przygotowało pakiet atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu.
Twarzą akcji promocyjnej prowadzonej w mediach ogólnopolskich została Martyna Mierzwa, członkini PGA Polska, jedyna w Polsce zawodniczka walcząca o udział w Igrzyskach Olimpijskich. „Bardzo zależy mi, aby coraz więcej młodych ludzi zaczęło w Polsce grać w golfa. Ogólnopolski Dzień Golfa to świetna okazja dla wielu osób, które nigdy wcześniej nie miały okazji spróbować tej gry, żeby zobaczyć jak bardzo stereotypy na temat golfa są nieprawdziwe. Ja zakochałam się w golfie od pierwszego uderzenia i wierzę, że inni również szybko dostrzegą piękno tego sportu” – skomentowała sportsmenka.

Informacje o Ogólnopolskim Dniu Golfa wraz z listą obiektów uczestniczących w akcji dostępne będą od początku maja na stronie wwww.dziengolfa.pl i sprawdzić gdzie macie najbliżej!

Nasz naczelny zaprasza oczywiście do Kalinowych Pól, na których plan jest następujący:

I tura.
11:00 – 12:30 Zajęcia na Driving Range (strzelnicy golfowej)
13:00 – 14:30 Gra na małym polu golfowym (Akademii)
II tura
13:00 – 14:30 Zajęcia na Driving Range (strzelnicy golfowej)
15:00 – 16:30 Gra na małym polu golfowym (Akademii)

do zobaczenia w Kalinowych Polach albo…na innych polach!

Komentuj


Powrót na górę strony