11 latka w Pinehurst i Auguście…

Napisane 21.06.2014 przez Tomasz Zembrowski

Co robiliście jak mieliście 11 lat? Pewnie to co każdy przeciętny 5 6 – klasista czyli wszystko i absolutnie nic. W przeciwieństwie do Lucy Li, która jest baaaaaardziej niż baaaaardzo konkretna i nakierowana na konkretny cel.

Żeby być bardziej ścisłym to…Lucy gra w golfa…i to całkiem przyzwoicie. O to mała próbeczka!

Dlaczego w ogóle o niej wspominamy? Z pewnością nie dlatego, że driverem gra dalej niż 60 % mężczyzn…Wspominamy o niej dlatego że Lucy jest od niedawna najmłodszą zawodniczką w historii, która zakwalifikowała się do U.S. Women’s Open.

Sama jednak średnio przejmuje się wszystkim co się dzieje wokół „Lubie tłumy. Nie przeszkadzają mi. Gram tym lepiej, im więcej ludzi mnie ogląda”.

This Aug. 5, 2013 photo provided by the USGA shows Lucy Li hitting a tee shot on the 18th hole during the U.S. Women's Amateur Championship in Charles...

Li spędziła prawie pół swojego króciutkiego życia na przygotowanie się do tego momentu. Od 6 roku życia dzieliła czas pomiędzy dom rodzinny w Kalifornii i szkołę golfową na Florydzie.

„Lubię grę w golfa ponieważ jest inny od pozostałych sportów. Może grać każdy, wysoki, niski, szybki czy wolny. To mi się właśnie w nim (w golfie – w sensie) podoba”

Mimo że w swojej debiutanckiej rundzie w turnieju wielkoszlemowym nie błysnęła, przynajmniej w sensie profesjonalnym – 78 uderzeń z dwoma doublami i tripplem (niektórzy dorośli marzą przez całe życie o tak niskiej rundzie) zyskała rzeszę wielbicieli. Już sam patriotyczny outfit (Amerykanie KOCHAJĄ takie stroje) musiał się spodobać, ale sam występ młodziutkiej amerykanki budził również zachwyt.

Grała jak dojrzała golfistka, jej dwudzisto kilku letnie koleżanki z grupy mówiły, że czasami czuły się na mniej dojrzałe niż Lucy. Jedna z nich, Catherine O’Donnell, powiedziała po rundzie krótko „Wygląda jak 11 latka , nie mówi jak 11 latka i z pewnością nie uderza w piłkę jak 11 latka…”

View image on Twitter

Po rundzie dokonała stosownej prezencji na podniesieniu, tak żeby sięgnąć mikrofonu zajadając się przy tym jak przeciętna 11 latka pysznymi arbuzowymi lodami.

Drugiego dnia Li nie poprawiła swojego wyniku – zrobiła dokładnie to samo czyli tripple bogey oraz 2 double ale cuta nie przeszła zaledwie…6 uderzeniami. I zrobiła aż cztery birdie na polu Pinehurst no 02, tym samym, które upodliło tydzień wszystkich najlepszych prosów (poza Martinem Kaymerem, który jest robotem)

SZACUNECZEK!

Why There's Nothing Wrong with 11-Year-Old Lucy Li Playing in the 2014 US Open

Jak by gra w Pinehurst nie była dla Was jeszcze za wystarczającym powodem uwielbienia i chwały to mamy więcej. Lucy niedawno wzięła udział w historycznym (bo pierwszym) turnieju Drive, Chip and Putt Championship rozgrywanym w 78 odsłonie US Masters. Wzięła udział to w sumie za mało…wygrała turniej w kategorii Dziewczyn w wieku 10-11 lat.

Nie dziwi nas to ani odrobinkę, gdyż ponieważ Amerykanka już w kwietniu miała HCP wynoszący…1,5 (PÓŁTORA jakby ktoś nie doczytał).

Więcej info o Lucy znajdziecie na jej podstronie na Wikipedii

Komentuj


Powrót na górę strony