Golf jest sexy – odsłona 83 – Elina Nummenpaa

Napisane 24.03.2013 przez Tomasz Zembrowski

kuva_3

Nasza dzisiejsza bohaterka przyszła na świat 7 września 1983 roku w Turku… w Finlandii. Ta urocza blondynka ma 162 m wzrostu i 53 kilogramy. Przygodę z golfem rozpoczęła w 1996 roku (miała 13 lat) ale pierwszy raz poważnie pomyślała o grze, kiedy miała 15 lat. Wcześniej wiele czasu poświęcała na jazdę konną, którą rzuciła wybierając kije i piłki ale do dzisiaj uwielbia i uprawia biegi. Pierwsze golfowe szlify zdobywała w klubie Nokia River Golf Club, gdzie pełniła przez kilka lat pełniła nawet rolę caddy-mastera (masterki bardziej).

D7H3068

W 2012 Elina podzieliła swoją uwagę i czas pomiędzy Nordea Tour a LET Access Series. Co ciekawe jej występy były bardzo nierówne i równe jednocześnie – albo nie przechodziła cuta (aż 6 razy) albo jeśli przeszła linię cut była w czołowej 10tce. Najlepszym rezultatem było miejsce T4 w Crete Ladies Open. Jakie ma plany na przyszłość? Czołowa 50tka w tym sezonie w LET, czołowa 10tka w sezonie 2014 i olimpiada w Rio. Pierwszą część już zaczęła realizować ponieważ jest  jest jedyną reprezentantką Finlandii, która w 2013 gra w lidze Ladies European Tour, co wywalczyła będąc w czołowej 30tce Q-School.

Elina-Nummenpaa

Szkoła, którą skończyła w Finlandii z pewnością przyda jej się w grze w golfa, ponieważ Elina jest z zawodu instruktorem sportowym i trenerem osobistym. Jak sama twierdzi, dzięki tej edukacji stała się bardziej świadoma ciała, które zna teraz całkiem nieźle. Mówi po angielsku, fińsku i szwedzku. Jej wymarzonym foursome? Tiger, Minea Blomqvist i Sergio Garcia. Najmocniejszą częścią jej golfa jest długa gra, najgorszą „powtarzalność”. Jak dotąd trafiła dwa hole in one a jej najlepszym wynikiem turniejowym jest 66 (-6).

DSCN2458-Medium3

Nie tylko my wierzymy w sukcesy Eliny. Bridgestone Golf (jej sponsor) jest również dobrej myśli. Dla ciekawskich… więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Eliny lub profilu LET Access Series.

Komentuj


Powrót na górę strony