XVII PZU Polonia Cup przeszła do historii

Napisane 06.08.2012 przez Tomasz Zembrowski

(Kamil Tatarczuk) zdjęcie:  Jarosław Gaszyński

XVII PZU Polonia Cup za nami. Sporo się działo. Frekwencja dopisała jak zwykle a pogoda chociaż kapryśna oszczędziła golfistów (padało albo wcześnie rano albo późno w nocy). Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj.

Zwycięzcą tegorocznego XVII PZU Polonia Cup został Mateusz “Borsuk” Jędrzejczyk z Warszawy, który w rundzie finałowej wyrównał ubiegłoroczny rekord pola 63 uderzenia, czyli 9 poniżej PAR. Jędrzejczyk zagrał w sumie brutto 203 czyli (-13) co jest nowym rekordem turnieju. Poprzedni rekord Mateusz ustanowił w 2005 kiedy potrzebował dwóch uderzeń więcej. Pierwszego dnia 70, drugiego 70 i rewelacyjna gra w rundzie finałowej, czyli 63 uderzenia, dała mu zwycięstwo nad drugim zawodnikiem turnieju Tomaszem Pulsakowskim (212) i trzecim – juniorem Jankiem Szmidtem (212) oraz reprezentantem gospodarzy Janem Zawadowskim (216). O bardzo wysokim poziomie sportowym turnieju świadczą wyniki, gdzie czwarty zawodnik turnieju gra PAR pola a plasujący się na 3 pierwszych miejscach grają rundy minusowe poniżej 72 uderzeń czyli poniżej PAR pola.

(Mateusz “Borsuk” Jędrzejczyk) zdjęcie:  Jarosław Gaszyński

Turniej pod Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza rozgrywany był przy dobrej pogodzie w dniach 2-4 sierpnia na polu Amber Baltic Golf Club. Rozpoczęcie i zakończenie XVII PZU Polonia Cup to dwa wydarzenia artystyczne, które na golfistach oraz zaproszonych Gościach zrobiły wielkie wrażenie. Na rozpoczęciu było otwarcie wernisażu malarskiego Małgorzaty Żniniewicz, która swoje prace pokazała w scenerii pola golfowego a zakończenie to wspaniały występ Sylwii Kowalczyk w sali koncertowej Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach.

(Liderzy czyli od lewej Szmidt, Zawadowski, Pulsakowski i Jędrzejczyk )zdjęcie:  Jarosław Gaszyński

Turniej Polonia Cup to najstarszy w Polsce turniej golfowy rozgrywany od 17 lat. Udział w turnieju to nie tylko wyzwanie sportowe i rywalizacja ale również spotkanie towarzyskie Przyjaciół i Polonusów. W tym roku wystartowało 156 zawodników z Polski, Kanady, Niemiec, Skandynawii, Italii, Francji, Belgii, USA, Czech. O poziomie sportowym świadczyło to, że na 156 golfistów prawie 70 mogło się pochwalić handicapami (HCP) singlowymi, poniżej 10.

(Janek “Zawad” Zawadowski) zdjęcie:  Jarosław Gaszyński

W kategorii brutto Pań wygrała reprezentująca Amber Baltic Golf Club – Marianna Duczmal z 246 uderzeniami, drugie miejsce zajęła Amanda Majsterek (248) a trzecia była Marion Rutzki (261). W kategorii brutto seniorów (powyżej 50 lat) zwyciężył Henryk Konopka (227) drugi był Andrzej Stasiak z Kanady (230) a na trzecim miejscu ex equo Sławomir Komoński i Andrzej Jesionek (237). W kategorii netto wygrał Aleksander Wolterson (206) przed Andrzejem Stasiakiem (209) i Robertem Zagożdżonem (210). Najlepszym juniorem tegorocznej Polonia Cup okazał się Janek Szmidt, który brutto zagrał 212 uderzeń czyli 4 poniżej PAR pola. Wśród Polonusów zwyciężył mieszkający w Vancouver Andrzej Stasiak, który obok Michała Poniża z USA zagrał dotychczas we wszystkich edycjach turnieju Polonia Cup w Amber Baltic. W tegorocznym turnieju zagrał 230 uderzeń.

(Zwycięzcy wszystkich kategorii) zdjęcie:  Jarosław Gaszyński

Wydarzeniem sportowym obok wyrównania rekordu pola (63 uderzenia) były konkursy nearest to the pin na dołku nr 2 i 14. W pierwszym przypadku wygrał Marek Gonicki, który umieścił piłkę 12 cm od dołka, ale w drugim przypadku Grzegorz Gawroński zagrał 2 cm od dołka, czyli de facto piłka zatrzymała się na krawędzi.

Sponsorem Tytularnym turnieju Polonia Cup jest od wielu lat PZU S.A. Pozostali sponsorzy to: Golden Tulip z Międzyzdrojów, Marena Wellness&Spa, Travel Golf,  A&A Dom Jubilerski, Titleist, Footjoy, Cleveland Golf, Taylor Made, Xenia Polska, Kinga Pienińska oraz  Łobez – Specjalna Podstrefa Ekonomiczna. Patroni Medialni: Kurier Szczeciński, TVP Szczecin, Prestiż, Golfista.

2 komentarze do “XVII PZU Polonia Cup przeszła do historii”

  1. Waldemar Napisał:

    Dobrze zorganizowany i piękny turniej. Gratulacje dla całej “ekipy” Amber Baltic.

  2. Tomasz Zembrowski Napisał:

    “ekipa” pięknie dziękuje

Komentuj


Powrót na górę strony