Ogólnopolski Dzień Golfa

Napisane 08.05.2012 przez Tomasz Zembrowski

Zróbmy HAŁAS, zróbmy SHOW, zróbmy zieloną rewolucję, pokażmy czym jest golf, pokażmy że golf jest spoko (nie koko bo to już piłka nożna) cool i w dechę. Polski Związek Golfa z pomocą PGA Polska oraz sponsorów Citi Handlowego i DHL próbują obalić mity i stereotypy gry w golfa, jako zabawy elitarnej, drogiej i skierowanej przede wszystkim do starych zgryźliwych tetryków (zgryźliwych z zasady uwielbiamy). Jak? Organizując ogólnopolską akcję, 27 maja, w niedzielę, w zielone świątki (cóż za szczęśliwy przypadek) wiele pól golfowych stanie otworem dla wszystkich chętnych golfowych wrażeń, aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy. 27 maja zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Golfa.

Celem jest przyciągnięcie na obiekty golfowe w Polsce jak największej grupy potencjalnych klientów oraz stworzenie możliwości wizyty na obiekcie golfowym i kontaktu z golfem jak największej grupie osób. Chodzi o nieodpłatne udostępnienie obiektów dla zainteresowanych, w tym zorganizowanie bezpłatnych zajęć szkoleniowych z instruktorami.

– Aby ten dzień zakończył się sukcesem liczymy na duże zaangażowanie ze strony uczestniczących w nim obiektów. Wiadomo, że poza bezpłatnymi lekcjami dodatkowe atrakcje przyciągną więcej zainteresowanych – mówi Bartłomiej Chełmecki, sekretarz generalny PZG.

Dobrym przykładem takiego działania był Dzień Otwarty w warszawskim Golf Parks Poland, potraktowany przez wilanowski obiekt jako rozgrzewka przed 27 maja. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – przybyło 150 osób.

W trakcie imprezy toczyło się równolegle kilka wydarzeń. Od godziny 11 zarówno na driving range, jak i na torze mini golfa można było wziąć udział w akademii golfa. Odbył się turniej dla dzieci, a dorośli wzięli udział w zawodach pitch & putt.

Jak zapowiada Monika Kołowrotna, dyrektor zarządzający Golf Parks Poland podobny, ale jeszcze bogatszy program planowany jest na Ogólnopolski Dzień Golfa.

Przez cały dzień na driving range’u i na torach do mini golfa będzie trwała akademia golfa. Zorganizowany zostanie turniej dla dzieci i zawody dla dorosłych, a dla wszystkich mini mecz piłki nożnej. Ciekawą propozycją będzie giełda golfowa, podczas której będzie można zamienić, sprzedać lub przekaż kije tym, którzy jeszcze nie grają. Ponadto w programie jest custom fitting, jazdy testowe autami marki Hyundai i koncerty zespołów młodzieżowych.

– Sukces dnia otwartego w Wilanowie i program na Ogólnopolski Dzień Golfa pokazuje, w jak interesujący sposób można przygotować imprezę, dla osób które wcześniej nie miały kontaktu z golfem. Jesteśmy przekonani, że wiele obiektów weźmie przykład z Golf Parks Wilanów i również ciekawie zorganizuje ten dzień, przyczyniając się do powrotu uczestników na pola golfowe – komentuje Bartłomiej Chełmecki.

Informacje o Ogólnopolskim Dniu Golfa wraz z listą obiektów uczestniczących w akcji dostępne będą od początku maja na stronie TerazGolf.pl. Wystarczy kliknąć na odpowiednie województwo i zobaczyć gdzie masz najbliżej. Możecie poszukać również informacji na FanPage na Facebooku.

Nasz naczelny zaprasza oczywiście do Międzyzdrojów i na pole Amber Baltic Golf Club. Na zajęciach z trenerem Tomaszem Zembrowskim między godziną 12:00 a 15:00 każdy będzie miał okazję poznać tajniki uderzeń i sprzętu golfowego oraz nauczyć się podstawowych reguł i etykiety.
Jednocześnie wszyscy zainteresowani będą mogli sprawdzić swoje siły na greenie, czyli uczyć się trafiać piłką do dołka. O godz 15:00 organizatorzy przewidują 9-dołkowy turniej dla początkujących.

Komentuj


Powrót na górę strony