Król “Practisa” z dwoma asami w rękawie

Napisane 09.02.2012 przez Tomasz Zembrowski

Każdy golfista ma jakieś marzenia. Zagrać 70tkę (albo 60tkę choć to grupa niewielka). Rozegrać chociaż jedną rundę na Pebble Beach. Zrobić hole in one. A jeśli te wszystkie marzenia spełnią się za jednym razem, w jednej rundzie i to podwójnie? Daniel Chopra miał tak ostatnio.

38 letni Szwed rozgrywał rundę “próbną” na pięknym polu Pebble Beach. Na dolku nr 7, krótkim par trzy, zauważył, że jego piłka po uderzeniu 52 stopniowym wedgem zniknęła przy fladze. Było nieźle, ale to był dopiero początek.

10 dołków później, na 17tce, dłuższym par 3, Chopra wziął 7 żelazo, uderzył i obserwował jak jego piłka ponownie ląduje w dołku. Dwa hole in one, w jednym dniu, w jednej rundzie. Niektórzy ani jednego nie robią przez całe życie. W każdym razie nasz redaktor po 14 latach nadal nie ma ani jednego.

Jaka jest szansa na zrobienie 2 asów w jednej rundzie? Niewielka, a konkretnie bardzo niewielka bo 1 do 67 milionów!!! Gratulujemy a jednocześnie współczujemy Danielowi…szkoda, że to nie była runda turniejowa.

Wyczyn Daniela jest niesamowity a są lepsi jak chociażby Mancil Davis, który ma na koncie 51 asów!!! Dla zainteresowanych wklejamy nasz stary artykuł.

Na deser 10 najciekawszych asów z PGA Tour z 2011. (wytrzymajcie do końca, Hole in One z 289  metrów debiutanta Rahila Gangjee na turnieju Mylan Classic robi wrażenie)

Komentuj


Powrót na górę strony