Golf jest sexy – odsłona 78 – Sharmila Nicollet

Napisane 27.06.2012 przez Tomasz Zembrowski

Nasza dzisiejsza bohaterka jest najmłodszą reprezentantką Indii, która zakwalifikowała się do ligi Europejskiej. Jest drugą po, Smitri Mehra (w połowie lat 90tych), która ma pełną kartę na LET (Ladies European Tour). Przyszła na świat 12 marca 1991 roku w Bangalore. Jej ojciec Marc, jest Franzusem, jej mama Surekha pochodzi z Bengaluru. Rodzice są w separacji. Mama jest zawodowym perfumiarzem i prowadzi swoją własną firmę Padmini Aroma LTD i oczywiście wspiera poczynania córeczki całym sercem.

Sharmila po ukończeniu Bishop Cotton Girls’ School ostatnie dwie klasy Bangalore Internation School robiła trybem indywidualnym, aa ktualnie (również indywidualnie ) studiuje psychologię. Od zawsze utalentowana sportowo, uwielbiająca rywalizację i konkurowanie we wszystkich dyscyplinach (między innymi mistrzyni okręgu w pływaniu). Jej hobby poza golfem są: muzyka, fotografia, szachy, sporty motorowe, moda i seriale.

W golfa zaczęła grać w wieku 11 lat, dzięki starszemu kuzynowi. To co było na początku „zabawą” szybko stało się treningami i błyskawicznym rozwojem, jeszcze szybszą karierą amatorską, biletami na amerykańskie uniwersytety i szansą na zawodowego golfa. Nic dziwnego – przy wzroście 178 cm potrafiła posłać piłkę na 280 metrów. Pierwsza amatorska wygrana przyszła w wieku 14 lat. Później poszło już gładko. Reprezentowała kraj w Asian Games w Doha w 2006 i Asia Pacific Junior Golf Tournament, brała również udział w Callaway World Junior Amateur Championship w Sandiego, Queen Sirikit Cup w Japonii, Malaysian Open i wielu innych międzynarodowych imprez.

Niemal jednogłośnie okrzyknięto ją najlepszą i czołową juniorką w kraju w sezonach 2005-2007  oraz czołową zawodniczką amatorką  w latach kolejnych czyli 2007-2008. Nicollet była również najmłodszą zawodniczka która wygrała wszystkie mistrzostwa amatorów w kraju w latach 2007-2008 (plus 7 innych imprez amatorskich). O tym, że była członkiem kadry narodowej nie trzeba nawet pisać.

W 2009 przeszła na zawodowstwo i dołączyła do WGAI (Women’s Golf Association od India). Bardzo szybko, bo przed końcem debiutanckiego sezonu odniosła pierwsze sukcesy i to zarówno w lidze krajowej jak i w turniejach międzynarodowych. Konkretnie? Konkretnie w Indiach wygrała 2 turnieje a w evencie LPGA w Bangkoku dołożyła miejsce w czołowej 10tce. W 2010 umocniła swoją pozycję w WGAI wygrywają w rankingu 2009/10 Order of Merit. Później było jeszcze 5 kolejnych zwycięstw i prowadzenie w tym samym rankingu w sezonie 2010/11. To wszystko poprawiła uznawanym przez 3 ligi kobiece Hero Honda Women’s Indian open, gdzie zajęła dobre miejsce T23 i odnotowała najniższą rundę dnia w finale.

Nicollet zbierała jednocześnie cenne doświadczenia jeżdżąc po świecie (Tajlandia, Indonezja, Chiny, Finlandia, Słowacja, Francja i Dania). W 2012 w Indiach wiedzie się jej na prawdę nieźle (2 zwycięstwa w 10 startach, 4 miejsce w lidze) ale w LET w 7 startach zaledwie raz udało się jej przejść cuta. Mimo to o jej interesy dba ISM czyli agenci z prawdziwego zdarzenia opiekujący się między innymi Westwoodem, Clarkiem, Oosthuizenem czy Schwarzelem. To mówi już samo przez się. Wierzymy, że największe sukcesy Sharmili dopiero przed nią. Trzymamy kciuki.

Więcej informacji o Sharmilli znajdziecie na jej profilu WGAI.

Panowie, Sharmila jest wolna ale ma obsesję na punkcie Iana Somerhaldera. Jak nie wyglądacie tak jak on, to nie macie najmniejszych szans…

na deser wywiad z panną Nicollet

Komentuj


Powrót na górę strony