Golf jest sexy – odsłona 74 – Maiya Tanaka

Napisane 28.01.2012 przez Tomasz Zembrowski

Nasza dzisiejsza bohaterka, Maiya Tanaka przyszła na świat 1 marca 1986 roku w San Diego. Swoją przygodę z golfem rozpoczęła w wieku 11 lat. Była to miłość wielka i obustronna bo Maiya zrobiła swojego pierwszego hole in one w swoim pierwszym turnieju i to na pierwszym dołku. Dzięki programowi First Tee Tanaka wzięła udział w darmowej szkole Pro Kids Golf Academy, ucząc się reguł, zasad, etykiety i zamachu golfowym na polu par 3. Nie posiadając nawet rocznego doświadczenia w grze wygrała lokalny turniej, dzięki któremu zakwalifikowała się do imprezy U.S.G.A. Girls Junior Championship (jako 13latka była najmłodszą zawodniczką na zachodnim wybrzeżu).


Maiya wygrywała wiele lokalnych turniejów (zarówno stroke play jak i match play) i tytuł „Człowieka roku” Pro Kids Golf Academy w sezonie 2000 nikogo nie dziwił. W liceum nie dość, że była jedyną zawodniczką w męskiej drużynie (szkoła nie miała damskiej drużyny) to na dodatek była ona jej najmocniejszą stroną dlatego była liderką grupy. Grała na tyle solidnie, że zakwalifikowała się do C.I.F. Championship, ale ze względu na płeć nie pozwolono jej wystartować. To zainspirowało jej trenera Roya VanGrove do stworzenia damskiej drużyny w szkole.

Amerykanka wielokrotnie reprezentowała za równo stan San Diego w turniejach krajowych jak i USA na międzynarodowych zawodach. Miała okazje grać w 2001 i 2002 w Trans-Pacific Cup. W drużynie All-Star grała również w 2008 reprezentując kraj w Chinach, Hong Kongu, Japonii czy Korei.

W momencie wyboru studiów Maiya miała dylemat. Dostała się na Uniwersytet Kalifornijski (UCLA) ale nie dostała się do drużyny golfowej, mimo średniej blisko par (drużyna UCLA była wówczas najlepszej grająca w NCAA). Wybrała uczelnie marzeń i odłożyła kije na 2 lata. Po takiej przerwie jej poziom się nieco obniżył i w sezonie 2006/2007 raczej nie wsparła drużyny. W dwóch kolejnych sezonach było już nieco lepiej, zanotowała kilka Top10 i kilkakrotnie osiągnęła wynik 68 (-4). Jej największym osiągnięciem było 3 miejsce w 2008 Long Beach Women’s City Championship

Po ukończeniu socjologii na UCLA Tanaka przeszła w 2009 roku, za zawodowstwo. Od tamtej pory próbuje swoich sił w mini ligach takich jak Players Tour, Golden State Tour czy Cactus Tour, jak również w II lidze kobiecej Duramed Futures Tour (póki co zarobiła tam… 1 285 $) . Jej marzeniem jest oczywiście LPGA Tour.

Jej pierwszy kontakt z mediami odbył się w 2009, kiedy wybrano ją (a raczej jej zamach golfowy) do reklamy Northwestern Mutual.  Szerszej publiczności Maiya znana jest przede wszystkim z uczestnictwa we flagowym programie Golf Channel „Big Break Sandals Resort”, który był na antenie w 2010 roku. Najwyraźniej medialność i sympatia widzów spowodowały, że Tanaka podpisała kontrakt sponsorski z nie byle jaką firmą bo Taylor Made. Może nie tylko my mamy przeczucie. Tym bardziej, że zaledwie pare tygodni temu na antenie programu CBS rozpoczął się nowy program „Amazing Race 20” w którym udział bierze Maiya , wspólnie zresztą z siostrą Misą. Trzymamy kciuki.

Gracji i uroku z pewnością jej nie można odmówić

Komentuj


Powrót na górę strony