Czego nie wiecie o Bubbie Watsonie

Napisane 10.04.2012 przez Tomasz Zembrowski

1. Tak na prawdę nazywa się Gerry Lester “Bubba” Watson Junior. Ojciec go tak nazwał, bo jak sam twierdził (Bubba, nie ojciec) był gruby i brzydki.

2. Mimo że ma 191 cm wzrostu, jest niższą “połówką” bo jego żona Angie ma 193 cm (była koszykarka WNBA)

3. Urodził się w Bagdadzie…ale nie w Iraku a na Florydzie. Populacja tej miejscowości to zaledwie 1500 osób.

4. Jego kumple z liceum to Heath Slocum i Bo “Booooooo” Weekley

5. Jego najdłuższy drive w PGA Tour (2010 Sony Open) miał 416 jardów, ale w Nationwide Tour udało mu się posłać piłkę na 422 jardy.

6. Oficjalnie nigdy nie był na prawdziwej lekcji, nie konsultował swojego swingu z żadnym trenerem, nieoficjalnie, jak miał 6 lat, ojciec pokazał mu podstawy.

7. Kupił ostatnio  Dodga Chargera z 1969 roku, znanego jako “Generał Lee” z filmu “Dukowie Hazardu”. Tak to ten sam samochód. Podobno kosztował 110 000$. Wcześniej ustalił z żoną, że zakupu dokona dopiero po wygraniu pierwszego tytułu w PGA Tour.

8. Słabo się zna na Francji, Paryżu i generalnie te wszystkiego co tam jest. Wierzy i tego na na L…Luwru czy jakoś tak.

9. Po czterech latach starań, udało mu się wreszcie adoptować dziecko. Jego jedno-miesięczny syn ma na imię Caleb.

1o. Jego dobrym ziomkiem jest… Justin Bieber. Ba nawet więcej, bo nastoletnia gwiazda popu, uważa Bubbę za jednego ze swoich najbliższych przyjaciół. Justin twierdzi, że gra w golfa nie najgorzej chociaż Watson uważa wręcz odwrotnie.

11. Ojciec baby Gerry Senior wałczył w Wietnamie w oddziałach specjalnych.

12. Z czterech wygranych w PGA Tour, zaledwie raz wygrał w regulaminowych 72 dołkach. Pozostałe 3 turnieje zakończyły się dogrywką, gdzie za każdym razem Bubba wygrywał na drugim rozgrywanym dołku.

13. Na jego lewym nadgarstku spoczywa zegarek stworzony przez Richarda Mille R 038, (wyprodukowano zaledwie 38 sztuk). Przy obecnym kursie $ to cacko jest warte jedynie…1 675 000 zł (słownie, dla pewności milion sześćset siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych)

14. Za każdy drive Bubby powyżej 300 jardów PING wpłaca 300$ na konto jego fundacji “Bubba and Friends Drive To A Million”

15. Razem z kolegami Fowlerem, Cranem i Mahanem jako GolfBoys nagrali kawałek “Oh, oh, oh” Jedna z firm ubezpieczeniowych zobowiązała się do wpłacania 1000$ na cele charytatywne za każde 100.000 wejść na filmik na youtube. Póki co Golf Boys miało 4,2 mln odsłon .

16. Jak sam twierdzi prawdopodobnie ma ADD (lżejsza wersja ADHD) ale nie ma zamiaru się badać ani zażywać leków.

17. Jego ulubionym kolorem jest róż…aczkolwiek zieleń może zająć jego miejsce.

i na deser. Nówka sztuka nieśmigana od Davida Lettermana

Komentuj


Powrót na górę strony