“Bronek” bierze wszystko w Sierra Golf Club

Napisane 25.07.2012 przez Tomasz Zembrowski

Poznaliśmy triumfatora kolejnego turnieju z cyklu PGA Polska Pro Tour, rozgrywanego
w dniach 20-22 lipca 2012 r. na polu golfowym Sierra Golf Club w Pętkowicach k. Wejherowa.
W rywalizacji PRO triumfował Peter Bronson, który po pasjonującej dogrywce pokonał Hiszpana Juana Ochoa, trafiając 9-metrowego putta na birdie na dołku nr. 18. Na podium, na miejscu trzecim, znalazł się triumfator poprzedniego turnieju PGA Polska Pro Tour – Maks Sałuda.

Turniej na ‘Sierze’ zgromadził liczne grono golfistów – na piątkowym PRO AM’ie obecny był komplet graczy (72 osoby), a podczas turnieju głównego w sobotę i niedzielę zagrało 106 golfistów, w tym 29 Golf PRO. Rywalizacja odbywała przy zmiennej pogodzie – piękne słoneczne chwile były przerywane przez mocny wiatr i opady. Nie sprawdziły się jednak pesymistyczne prognozy pogodowe, dotyczące soboty oraz niedzieli i dwa z trzech dni turniejowych przebiegły bez deszczu w temperaturze ponad 20 stopni.

Wśród amatorów, w klasyfikacji brutto mężczyzn triumfował Michał Karczmarczyk z wynikiem -8 (136 uderzeń). Na drugim miejscu znalazł się Tomasz Pulsakowski z wynikiem +1 (143 uderzenia), a trzeci był Kamil Tatarczuk +4 (148 uderzeń).

W klasyfikacji brutto kobiet wygrała Oksana Wojtkiewicz z wynikiem +13 (157 uderzeń), a za nią znalazły się Marianna Duczmal + 25 (169 uderzeń) oraz Zuzanna Gazdowska +33 (177 uderzeń).

Turniej swoją obecnością uświetnił były bramkarz Realu Madryt i Piłkarskiej Reprezentacji Polski – Jerzy Dudek. Nie zabrakło też zaskakujących wydarzeń; jeden z graczy – Mieczysław Piwowar; postanowił spontanicznie ufundować na weekend swój zabytkowy samochód Buick Riviera Boat (rocznik 1973) zwycięzcom w konkursie Nearest do the Pin. Po turnieju odbyła się również tradycyjna aukcja charytatywna, w której kapitan klubu gospodarza – Andrzej Bagiński – wylicytował zabytkowy, ponad 100-letni kij wood wyprodukowany w St. Andrews w Szkocji przez Robert Forgan & Sons w roku 1910.

Organizatorami cyklu są: operator turystyczny Golfeveryday i agencja marketingu sportowego Discover Golf.
Sponsorzy: Dr Iren Eris, Hennessy, Lexus, Nespresso, Srixon, Cleveland, MMGolf, TaylorMade, Sellmet, Dwór Kombornia Hotel&SPA****, PiwniceDworskie.pl, PolRE, Nestle Waters.

Zapraszamy serdecznie na kolejny turniej, który odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia 2012r. w Amber Baltic Golf Club w Kołczewie.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na oficjalnej stronie cyklu: www.pgaprotour.pl oraz na Facebook’u pod adresem: facebook.com/PGAPolskaProTour

Komentuj


Powrót na górę strony