20-lecie w śniegu

Napisane 29.10.2012 przez Tomasz Zembrowski

Jeśli w kategoriach ekstremalnych można postrzegać grę w golfa przy ujemnych temperaturach, przeszywającym zimnie i gęstych opadach śniegu, to była to całkiem ekstremalna rocznica. First Warsaw Golf & Country Club uczcił 20-lecie swojego istnienia w iście zimowej aurze i chyba nikt przed tym wydarzeniem nie spodziewał się, że będzie mu dane sprawdzić na samym sobie obiegowe powiedzenie, że nie ma złej pogody na golfa, jest tylko zły strój.
Na starcie sobotniej rywalizacji w 20th Anniversary Cup w First Warsaw Golf & Country Club zameldowało się prawie 70 golfistów. Decyzją komisji turniejowej, wyniki liczone były z 11 dołków. Mimo to, znaleźli się śmiałkowie, którzy zagrali pełne 18 dołków. Heroizm „15 wspaniałych” doceniony został przez sponsorów wydarzenia (Johnnie Walker i Wine Bar Mielżyński), którzy uhonorowali golfistów nagrodami specjalnymi.


„Wielkie brawa należą się dla członków Klubu, bo to ich determinacja sprawiła, że turniej się odbył mimo tak niesprzyjających warunków. Jesteśmy naprawdę dumni, bo to pokazuje, że w najstarszym Klubie w Polsce bije prawdziwe serce do golfa” – rywalizację podsumowała Elżbieta Ptasińska, Dyrektor ds. Turniejów i Eventów.
Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Krzysztof Bury, przed Aleksandrą Borowską i Januszem Rysiem. Konkurs Closest to The Pin wygrał Piotr Misiewicz (63 cm). Najwięcej mocy tego dnia mieli z kolei Elżbieta Panas i Bradley Ernstzen, którzy triumfowali w Longest Drive. Nagrody dla Zwycięzców ufundowali Pure Sky Club, Golfhelp.pl i Oriflame. Rozdane zostały także nagrody za ranking klubowy 2012. Tu prym wiedli: Jung Mi Shin (kat. kobiety) i Wojciech Borowski (kat. mężczyźni).

Turniej zakończył się zasłużoną gorącą herbatą i coctail party do późnych godzin. Wieczór umiliła muzyka na żywo i spotkanie z House of Johnnie Walker.
„Dla takich chwil warto żyć!” – powiedział Tavi Nimrod, nowy Prezydent Klubu – „To było niezwykłe wydarzenie, które bez wątpienia przejdzie do historii. Jestem dumny z tego, że mogę być częścią tego Klubu. Kolejne 20 lat zapowiadają się ekscytująco!”


First Warsaw Golf & Country Club wybudowane według projektu szwedzkiego architekta Jana Sederholma w 1991 roku to pierwszy w powojennej Polsce obiekt golfowy. Klub usytuowany jest w Rajszewie – 25 km od centrum Warszawy, na terenie parku krajobrazowego w malowniczym starorzeczu Wisły. Naturalny charakter pola – starodrzew oraz liczne przeszkody wodne sprawiły, że jest to nie tylko jedno z najpiękniejszych pól golfowych w Polsce, lecz również jedno z najtrudniejszych. Pole trzykrotnie było gospodarzem prestiżowego turnieju Challenge Tour w latach ’96, ’98 i ’99.

A to dopiero początek okrągłych rocznic – w przyszłym roku będziemy obchodzić 20-lecie PZG, 20-lecie PGA Polska, 20-lecie Amber Baltic Golf Club. Będzie sie działo…oby w lepszej pogodzie i to nie tylko ze względu na stan zdrowia grających, ale w trosce o pole golfowe. Trzymamy kciuki, żeby nie okazało się niebawem, że jubileuszowy turniej  w Rajszewie nie okazał się najdroższą imprezą z powodu zniszczenia trawy.

Komentuj


Powrót na górę strony