Turnieju w Meksyku nie będzie

Napisane 06.02.2011 przez Tomasz Zembrowski

The LPGA Tour już wcześniej mierzyło się obciętym sezonem a teraz musi zrezygnować z kolejnej imprezy. Organizatorzy ligi postanowili, że turniej Tres Marias Championship z pulą wynoszącą 1.3 mln $,  rozgrywany w Moreli w Meksyku się nie odbędzie. Powodem są lokalne wojny gangów. Poprzednią edycję imprezy, która powinna odbyć się zwyczajowo pod koniec kwietnia wygrała Ai Miyazato .

Rzecznik prasowy LPGA, David Higdon poinformował na konferencji: “Firma ochroniarska, która nas obsługuje stwierdziła, że bezpieczeństwo w czasie tego turnieju może nie być zapewnione. Liczymy na to, że w przyszłym roku wrócimy, pod warunkiem, że tamtejsza sytuacja ulegnie dramatycznej poprawie.”

A może niech gangi ochraniają turniej? Zawieszenie broni na kilka dni, i jedna “rodzina” ochrania pierwszą dziewiątkę, a druga drugą? Oczami wyobraźni widzimy już gringos patrolujących fairwaye ze swoimi pitbullami i parking przed klubem zapełniony lowriderami. Tabliczki “Quiet” zastąpiło by się bardziej wyrazistym wyrażeniem, a każdy widz, który by się nie dostosował musiałby się pożegnać z portfelem (o zdrowiu nawet nie wspominamy). Zamiast wody Evian, skąpo ubrane meksykańskie hostessy rozlewały by szampana i słabiutkie piwo, zamiast normalnego menu w domku klubowym podawano by buritos,  obok stoisk producentów sprzętu golfowego, zainstalowano by namiot z przenośnym salonem tatuażu. Zupełnie nie rozumiemy dlaczego organizatorzy nie chcą tej imprezy.

Komentuj


Powrót na górę strony