Tiger + iPhone/iPad = My Swing

Napisane 26.03.2011 przez Tomasz Zembrowski

Chcecie prywatną lekcję od Tigera Woodsa? Chcecie się dowiedzieć o co chodzi w jego nowym swingu (dobrze, że on to wie, bo mieliśmy wątpliwości)?? Chcecie porównać swój zamach z jego zamachem? Nic prostszego. Tiger skończył karierę zawodniczą i postanowił uczyć? NOT.

Sam Tiger tłumaczy: „Mój swing jest dostępny od dzisiaj w nowej aplikacji Apple na iPhone i iPod Touch.”


Aplikacja kosztuje 9.99 $ jest pierwszą tego typu dla ex numeru 1 w karierze. Za jej stworzeniem stoi firma Shotzoom , która wcześniej zrobiła GolfShot Golf GPS i Golfplan z Paulem Azingerem. Dochód z aplikacji ma zasilić  fundację Tigera Woodsa (ufff…a już się martwiliśmy, że Woods ma problemy finansowe).

Co mówi o tym sam Tiger Woods?: ” Aplikacja „My Swing” pozwoli golfistom nagrać swój własny zamach.” Aplikacja, w której Tiger występuje jako instruktor to nic innego jak program do analizy zamachu, z liniami dotyczącymi płaszczyzny zamachu, set-upu i wszystkich innych punktów zapalnych w backswingu, downswingu, impakcie i finiszu. Jako bonus (według producenta – wielka atrakcja) każdy może swój zamach porównać i nałożyć na zamach golfowy Tigera. Poza tym, golfiści mogą porównywać także swoje zamachy (nie jesteśmy pewni czy to jest dobra koncepcja).

Woods: „Cała ta aplikacja bazuje na tym w jaki sposób na co dzień pracuje. Przebudowywałem swój zamach wiele razy w ciągu tych wszystkich lat i ta technologia pozwala mi na pełną kontrolę zmian i poprawę. Jestem bardzo podekscytowany, że dzięki temu programowi, mogę tę technologię przekazać innym golfistom na całym świecie, tak by mogli poprawiać swojego golfa.”


Dla wszystkich tych, którzy nie zrozumieli kodu Woodsa, tłumaczymy: „technologia” to nic innego jak rysowanie linii do analizy zamachu i owszem…zgadzamy się, że słowo „technologia” to chyba zbyt poważne, no ale jak to mówią reklama dźwignią handlu.

Biorąc pod uwagę mnogość zamachów golfowych Woodsa w latach 1996-2011 możecie czuć się lekko zagubieni. Niestety aplikacja nie obejmuje swingów wcześniejszych i koncentruje się na aktualnym zamachu, w wersji Seana Foleya. Jeśli ktoś myślał, że po najgorszym okresie w swojej karierze, Tiger pożegna się z kanadyjskim trenerem to już wie, że nie miał racji. Ta aplikacja to najlepszy dowód, że Foley może spać spokojnie.


Swoją drogą jesteśmy bardzo ciekawi, czy ktoś chce mieć zamach, który jak dotąd działa z umiarkowanym skutkiem no ale 9.99$ to w sumie nie drogo.

Komentuj


Powrót na górę strony