Tajwańska Lokomotywa

Napisane 01.08.2011 przez Tomasz Zembrowski

(wybraliśmy jedno z najbardziej “korzystnych” zdjęć dostępnych w sieci)

Yani Tseng z pewnością nie znajdzie się w naszym cyklu “Golf jest sexy” ale  liczba jej fanów z zupełnie innych powodów rośnie lawinowo. 22-letnia zawodniczka zdobyła właśnie swój 17 tytuł zawodowy będący jednocześnie  5 zwycięstwem z turnieju wielkiego szlema! Żaden mężczyzna ani żadna kobieta w historii nie osiągnęli tyle w tym wieku. Tseng jest obecnie numerem jeden światowego golfa kobiecego co nie powinno nikogo dziwić ponieważ tylko w tym roku wygrywała już 7-krotnie. W samym LPGA Tour w niecałe 4 sezony Yani zarobiła ponad 5,9 mln $!!!

Wprawdźie Tajwanka nie ma pojęcia kim jest Young Tom Morris (WTF??) ale potrafi grać dalej niż większość facetów, krótką grę ma opanowaną do perfekcji a błędy popełnia na prawdę rzadko. Sami posłuchajcie co mówią o niej koleżanki z ligi

Większość komentatorów jest zdania, że Tseng jest najlepszym obecnie golfistą (generalnie) na kuli ziemskiej i jeżeli nie przeszkodzą jej kontuzje czy inne nieprzewidziane wydarzenia pobije nie tylko rekord Majgorów Anikki (10 zwycięstw) ale także samej Patty Berg (15 tytułów), czego Yani z całego serca życzymy.

Więcej informacji na temat Yani znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Komentuj


Powrót na górę strony