Studenci na pierwsze tee!

Napisane 20.08.2011 przez Tomasz Zembrowski

Dzisiaj nasi golfiści w składzie Piotrek Dąbrowiecki, Max Sałuda, Mateusz Szmit i Janek Zawadowski (pod nieocenioną kuratelą opiekuna Michała Jadwisiaka) zakończyli zmagania na Uniwersjadzie w chińskim Shenzhen. Z jakim skutkiem? Nie najgorszym – nie byli ostatni ani przedostatni a nawet mieli szansę przeskoczyć Irlandię (mieli przed ostatnią rudną). Wyniki znajdziecie tutaj.

Jedna impreza dobiega końca, kolejna przed nami bowiem w dniach 4-11 września odbędzie się druga edycja Akademickich Mistrzostw Europy w Golfa. Turniej rozgrywany będzie na mistrzowskim 18 dołkowym w miejscowości Otocec na Słowenii. Jest to zdecydowanie najlepszy (wybierany najlepszym polem w kraju w roku 2007,2008 i 2009)  i najtrudniejszy obiekt golfowy na Słowenii obejmujący ponad 75 hektarów. Pole o par 72 ma z białych tee 6189 metrów ( żółte – 5812), 49 bunkrów zostało zaprojektowane w 2005 roku. Mimo młodego wieku pole ukryte częściowo w lesie wygląda na prawdę ciekawie.

Polskę będą reprezentować dwie ekipy: drużyna Uniwersytetu Ekonomicznego, która drugi raz z rzędu wywalczyła awans na AME oraz drużyna z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Dwa lata temu  w Portugalii studenci z UE Poznań wywalczyli rewelacyjne 10 miejsce w Europie. W tym roku plany nie są skromniejsze: obie polskie drużyny zamierzają znaleźć się w pierwszej “dyszce”.

Dotychczas drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu sponsorowała spółka: Energetyczne Towarzystwo Finansowo-Leasingowe ENERGO-UTECH S. A., natomiast golfowa drużyna Akademii Leona Koźminskiego znalazła pomoc u: Mercedes Benz, Eldorado Men’s Collection oraz w Nowym Arsenale. Z premedytacją wymieniamy wszystkich sponsorów bowiem na tę “wycieczkę” potrzebne było aż 3000 Euro dla jednej drużyny. Trzymamy kciuki!!

Więcej o Akademickich Mistrzostwach Europy znajdziecie na oficjalnej stronie turnieju.

Komentuj


Powrót na górę strony