Międzygalaktyczna Gwiazda z Holywood

Napisane 20.06.2011 przez Tomasz Zembrowski

Następca Tigera Woodsa, genialne dziecko, nadzieja golfa, przyszły numer jeden – w ciągu ostatnich czterech sezonów golfowy świat oszalał na jego punkcie. Rory McIlroy, bo o nim mowa stał się gwiazdą Północnej Irlandii na długo zanim stał się rozpoznawalny na całym świecie. Nieprzypadkowo porównuje się go do ex numero uno Tigera Woodsa, gdyż droga którą przeszedł Tiger jest zaskakująco podobna do tej, którą kroczy obecnie Rory, chociaż charakterologicznie trudno znaleźć jakiekolwiek podobieństwa.

Urodzony 4 maja 1989 roku w Holywood na przedmieściach Belfastu wirtuoz swingu już jako dziecko wzbudzał zainteresowanie swoim niezwykle szybkim rozwojem i osiąganymi wynikami. Po wygranych mistrzostwach świata poniżej 10 lat w wieku 9 lat wystąpił w popularnym w Irlandii Jerry Kelly show, trafiając 9 na 10 chipów do pralki!? w wieku 13 lat osiągnął handicap 0. Jako 16- latek pobił o 3 uderzenia rekord pola Royal Portrush (jedynego poza Wielką Brytanią, gdzie rozegrany był wielkoszlemowy British Open) osiągając oszałamiający wynik 61 uderzeń. Członek zwycięskiej drużyny Junior Ryder Cup w 2004 roku, najmłodszy zwycięzca West of Ireland Championship and the Irish Close Championship w 2005, zwycięzca Mistrzowstw Europy Amatorów w 2006. Rok 2007 to dla Rorego koniec kariery amatorskiej z handicapem +5 i przejście na zawodostwo.

Co stało się od tamtego czasu? Sporo: 4 miejsce w OWGR, ponad 8,1 mln euro i 5,2 mln $, 3 zawodowe tytuły (w tym wczorajszy Majgor) i niezliczona ilość rekordów, które będą ciężkie do pobicia. W samej 111 edycji US. Open do Rorsa należą rekordy: najmniej uderzeń po 36 dołkach (131), najniższy wynik po 36 dołkach (-11), największa przewaga po 36 dołkach (6), najmniej uderzeń po 54 dołkach (199), najniższy wynik po 54 dolkach (-14),  najmniej uderzeń po 72 dołkach (268), najniższy wynik po 72 dołkach (-16).

Baaaardzo jesteśmy ciekawi co będzie dalej, chociaż jesteśmy dalecy od zadawanego wczoraj bardzo często pytania: “czy Rory pobije rekord Jacka Nicklausa”? Jak wygra jeszcze 18 majgorów to wygra…póki co liczymy, że dalej będzie przepięknie grał.

Go Rory, Go Rory, Go Go Go!!

Komentuj


Powrót na górę strony