Golf jest sexy – odsłona 73 – Mari Suursalu

Napisane 11.12.2011 przez Tomasz Zembrowski

Nasza dzisiejsza bohaterka, 23-letnia Mari Suursalu jest jedyna w swoim rodzaju i to dosłownie ponieważ jest pierwszą profesjonalną golfistką w historii Estonii. Mari studiowała na uniwersytecie Tallinn psychologię a poza grą w golfa uwielbia inne sporty (tenis, siatkówka, koszykówka i…piłka nożna), książki, teatr i muzykę.

W sumie poza nią jest w kraju jeszcze tylko dwóch facetów, którzy wybrali sobie taki zawód. Żeby było zabawniej jednym z nich jest młodszy brat Mari, Mark (20 lat) i jego kolega Egert Põldma (22 lata). Obaj przeszli na zawodowstwo w styczniu a cała trójka ćwiczy na polu Estonian Golf and Country Club, jednym z trzech pól w okolicy stolicy Tallinn.

Urodzona i wychowana w Tallinn, Suursalu poznała golfa już jako nastolatka dzięki rodzinie by przejść po 6 sezonach amatorskiej gry na zawodową stronę w 2008 roku. Trzy kolejne lata spędziła na rywalizacji w Nordea Tour w Szwecji a w 2010 spróbowała swoich sił w LET Access Series events, gdzie poczynia sobie coraz śmielej. Regularne przechodzenie cut’a jest według niej dobrym objawem i szansą na spełnienie marzeń czyli grę w LET.

Mari nie żyje jednak tylko i wyłącznie starym kontynentem. W sezonie 2007-2008 grała w lidze uniwersyteckiej na Uniwersytecie Oklahoma więc i USA nie jest jej obce. Próbowała swoich sił zarówno w niższych ligach jak Sun Coast Series Tour i w drugiej lidze Duramed Futures Tour

W całej Estonii jest zaledwie 2000 golfistów i 8 pól golfowych czyli kilkakrotnie mniej niż w Polsce. Suursalu na pytanie o reprezentowanie kraju na Olimpiadzie w 2016 roku odpowiada, że to jej marzenie ale jest kilka dobrze zapowiadających się juniorek więc nie wiadomo, czy się załapie.

Już niebawem, bo w styczniu 2012 Mari będzie brała udział w LET Q-School więc trzymamy za nią mocno kciuki. Więcej informacji o Mari znajdziecie na jej oficjalnej stronie, ale tylko jeśli znacie język estoński bo wersja angielska i rosyjska póki co nie działa.

 

Komentuj


Powrót na górę strony