Golf jest sexy – odsłona nr 71 – Samantha Richdale

Napisane 28.08.2011 przez Tomasz Zembrowski

Photo by Sarah A. Friedman

Nasza dzisiejsza bohaterka przyszła na świat 5 stycznia 1984 roku w kanadyjskim Calgary skąd później przeniosła się z rodziną do miejscowości Kelowna w Kolumbii Brytyjskiej (USA jakby ktoś nie wiedział). Swoją przygodę z golfem rozpoczęła w wieku 5 lat za sprawą ojca Glena, zapalonego golfisty. Poza kijami i piłkami Samantha uwielbia pochłaniać książki, oglądać filmy i grać w karty (oby nie poszła w ślady Laury Davis).

Dziecięca zabawa szybko zamieniła się w prawdziwą pasję, godziny treningu i ciężkiej pracy. Na efekty nie trzeba było czekać długo. Richdale zakończyła imprezę Canadian Junior Ladies’ Championship w 2002 roku na 5 miejscu (rok później na 8).  Dzięki świetnym wynikom z czasów juniorskich Samantha otrzymała pełne stypendium sportowe na Stanowym Uniwersytecie Illinois, który reprezentowała w latach 2002-2005. W tym okresie wygrała 10 turniejów na poziomie uniwersyteckim, trzykrotnie wygrywała Missouri Valley Conference Championship. W 2004 zdobyła także British Columbia Amateur Championship oraz NGCA Academic All-American.

Photo by Sarah A. Friedman

W 2006 Kanadyjka zakończyła amatorską karierę i zajęła się golfem zawodowo przecierając szlaki w Duramed Futures Tour. W kolejnym sezonie poza startami w II lidze amerykańskiej, próbowała swoich sił także w Canadian Woman’s Tour. Rok 2008 był dla niej przełomowy – nie tylko odniosła swoje pierwsze profesjonalne zwycięstwo w lidze Duramed Futures Tour (Gettysburg Championship) ale zdobyła także tytuł w lidze Suncoast Series i była druga w turnieju z cyklu Canadian Woman’s Tour. W 2009  dołożyła kolejne zwycięstwo w Duramed Futures Tour (Louisiana Pelican Classic) oraz odnotowała pierwsze starty w LPGA Tour (4 starty i jeden cut)

Photo by Sarah A. Friedman

Ostatnie 2 lata reprezentantka Kanady walczyła o punkty i pieniądze w pierwszej lidze. W zeszłym sezonie jej najlepszym rezultatem było miejsce T35 w ShopRite LPGA Classic, w tym T19 RR Donnelley LPGA Founders Cup. Samantha występowała także gościnnie w innych zakątkach świata i tak w sezonie 2010 wywalczyła zwycięstwo w imprezie z cyklu Taiwan Tour. Jak dotąd najlepszą zawodową rundą w karierze jest wynik 68 (-4).

O tym, że to dopiero początek kariery jest przekonana nie tylko nasza redakcja. Sponsorzy LIJA i TaylorMade wiedzą co robią. Więcej informacji o Richdale znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Jeden komentarz do “Golf jest sexy – odsłona nr 71 – Samantha Richdale”

  1. wm Napisał:

    podziękował 🙂

Komentuj


Powrót na górę strony