Golf jest sexy – odsłona nr 67 – Henrietta Zuël

Napisane 23.03.2011 przez Tomasz Zembrowski

Henrietta „Henni” Zuël  przyszła na świat 6 stycznia 1990 roku w Salisbury w Anglii. Jej zainteresowanie grą w golfa pojawiło się w wieku 9 lat, kiedy w telewizji zobaczyła Jose Maria Olazabala wygrywającego Masters. Od czasu kiedy dostała swoje pierwsze kije, wykorzystywała na trening każdy możliwy moment. Często ćwiczyła w ogródku, nagrywała swój swing na kamerze po to by sprawdzić postępy. Kiedy wygrała swój pierwszy turniej juniorski w Dorset wiedziała, że idzie w dobrym kierunku ale musi jeszcze więcej trenować.

Kiedy miała 13 lat była już niemal scratch playerem (hcp 2), który miał na koncie 17 zwycięstw w turniejach juniorskich (poniżej 18 lat). Mało tego, ani razu nie zakończyła zmagań poza czołową dziesiątką w ponad 50 imprezach. Zuël była także osobiście wybrana przez Nicka Faldo do drużyny Team Faldo. Nikogo nie powinno zaskoczyc, że była ona najmłodszą zawodniczką. W 2003 Henni wygrała Yeovil Ladies club Champion, England’s Under-13s oraz Dorset Ladies County Championship. Jakby tego było mało dołączyła również do LET jako najmłodsza zawodniczka w historii ligi.

W 2004 lista jej zwycięstw była równie imponująca: European Under-16 Championship , English Under-15 Championship , Welsh Ladies Open oraz Welsh Ladies Golf Union Under-21. W tym samym roku wzięła udział w Roehampton Gold Cup – półprofesjonalnym turnieju (30 profesjonalistek) zajmując przy tym najlepsze miejsce wśród amatorów i drugie generalnie!!!!!! z zaledwie jednym uderzeniem straty do zwycięzcy. Rok później Brytyjka błysnęła ponownie kiedy na turnieju Weston-Super-Mare Open ustanowiła nowy rekord pola (60 uderzeń!!!!!) i zakwalifikowała się do finału imprezy Daily Telegraph w Dubaju. Jako członek drużyny Team Faldo wygrała mistrzostwa Wschodniego Regionu.

Sezon 2006 to udział w turniejach LET: Tenerife Ladies Open (1 uderzenie zabrakło do przejścia CUTa), Hungarian Open (1 uderzenie zabrakło do przejścia CUTa) i BMW Ladies Open (grała 4 dni). We wszystkich trzech imprezach była najlepszą amatorką. W Liphook Henrietta wygrała scratch trophy ustanawiając nowy rekord pola (-7) z męskich tee. W turnieju Mauritian Open zaliczanym do LET zajęła rewelacyjne miejsce T7.

Rok 2007 Angielka zaczęła od 2 miejsca w St Rule Trophy rozgrywanym w St Andrews i wygranej w Girls’ British Open Championship. W tym samym sezonie wzięła udział w juniorskim Solheim Cup w Szwecji gdzie wygrała swój mecz singlowy i przyczyniła się do zwycięstwa drużyny (14 do 10), dzięki czemu automatycznie wybrano ją do drużyny na rok 2007/2008. Wyróżniono ją także tytułem Daily Telegraph’s Joyce Wethered Award.

Na początku 2008 postanowiła zakończyc karierę amatorską. Debiut profesjonalny miał miejsce w Turkish Open a cele zostały określone jasno i klarownie. Zuël nie kryła, że jej marzeniem jest bycie zawodniczką nr 1 w Europie a później nr 1 na świecie. W tym samym roku Henni podpisała umowę z firmą menadżerską zajmującą się między innymi Davidem Beckhamem. Golfistka zresztą często wspomina o piłkarzu, jako źródle inspiracji i wzorze do naśladowania. W 2008 jej najlepszym wynikiem było miejsce T30 w S4C Wales Ladies Championship.

Biorąc pod uwagę jej wyniki w golfie amatorskim, zarówno sezon debiutancki jak i kolejny były słabe a przełom nastąpił dopiero w 2010 gdzie w pierwszym turnieju w roku Lalla Meryem Cup, Angielka zajęła rewelacyjne 3 miejsce. Niestety później już było tylko gorzej. Generalnie jednak Henni w 13 turniejach zarobiła ponad 43.000 Euro co dało jej 48 miejsce w lidze. W tym roku Zuël zaczęła mocno wygrywając swój pierwszy profesjonalny turniej – Terre Blanche Ladies Open. Prawda jest jednak taka, że impreza zaliczana jest nie do LET a LET Access Series czyli do drugiej ligi. Mamy nadzieję, że Henriettcie to zwycięstwo pomoże mentalnie i już wkrótce będzie święcić sukcesy w pierwsze lidze.

Komentuj


Powrót na górę strony