Golf jest sexy – odsłona nr 65 – Veronica Felibert

Napisane 04.02.2011 przez Tomasz Zembrowski

Zgodnie z obietnicą przedstawiamy reprezentantkę Wenezueli i przyszłą „ulubienicę” (nie mylić z oblubienicą) Hugo Chaveza. Nasza bohaterka przyszła na świat 30 czerwca 1985 roku w Caracas gdzie bardzo szybko zaczęła grać w golfa.

W czasie swojej kariery juniorskiej Veronica 4-krotnie wygrywała w turnieju Venezuelan Junior Stroke Play Championship (1997, 2000-2002) i 3-krotnie Venezuelan Junior Match Play Championship (2000-2002). Poza tym w 1997 roku, wieku 12 lat wygrała Venezuelan Junior Championship pokonując nie tylko swoich rówieśników ale także wszystkich zawodników w przedziałach wiekowych 13-14 jak również 15-17 lat!!!! Wenezuelka zakończyła także Junior World Championships w 2002 roku na trzecim miejscu a trzeba pamiętać, że dokonała tego na polu Torrey Pines wynikiem (-5) (Tiger w ostatni weekend skończył na plusie). Dwa lata wcześniej ten sam turniej ukończyła na miejscu T7. Felibert otrzymała aż 4 razy nagrodę „Gustavo Marquez” czyli tytuł dla zawodnika o najniższej średniej na polu (1999-2002). Do niej również należy rekord najniższej rundy, zarówno wśród juniorów jak i amatorów w Wenezueli – 64 (-8).

Dzięki świetnej karierze amatorskiej Veronica otrzymała stypendium sportowe na renomowanej amerykańskiej uczelni. W czasie studiów na Uniwersytecie Południowej Karoliny odnotowała dwa zwycięstwa (Lady Puerto Rico Classic, 2004 The Topy Cup, 2006) a jej najniższą rundą było 67 (-5). Felibert reprezentowała także swój kraj w 2006 roku w World Amateur Team Championship. W 2007 roku zakończyła studia, gdzie zrobiła specjalizację w Administracji w Biznesie ( chyba dosłowne tłumaczenie nie wyszło nam najlepiej).

W 2009 roku Veronica przeszła na zawodowstwo a rok później otrzymała kartę do drugiej ligi w USA czyli do Duramed Futures Tour. W swoim debiutanckim sezonie, w 16 turniejach przeszła cuta 12 razy. Jej najlepszym wynikiem było miejsce T12 w Daytona Beach Invitational, a w sumie Wenezuelka zajęła w lidze 54 miejsce z sumą 9 795 $. Nie najgorzej jak na początek, chociaż jej występ w Q-School do LPGA i miejsce T111 (szóste od końca) z pewnością nie napawa optymizmem. W zeszłym roku dzięki turniejowi eliminacyjnemu i zwycięstwu w dogrywce wenezuelska golfistka wzięła także udział w U.S. Women’s Open Championship ale i w Oakmont nie zabłysnęła i szału nie było. Felibert jest dopiero na samym początku swojej zawodowej kariery i trudno powiedzieć czy będzie kiedyś w czołówce. Niewątpliwie jest utalentowana i urocza.

To drugie możecie docenić w poniższym filmiku. Niestety z tego co mówi, nie rozumiemy ani słowa ale jesteśmy jak najbardziej na TAK.

Komentuj


Powrót na górę strony