Golf jest sexy – odsłona nr 63 – Belen Mozo

Napisane 09.01.2011 przez Tomasz Zembrowski


Belen przyszła na świat 25 września 1988 roku w hiszpańskim Kadyksie. Swoją przygodę z golfem zaczęła w wieku 8 lat i od razu postanowiła zostać najlepszą golfistką świata. Nieoryginalnie uważa Tigera Woodsa za swojego golfowego bohatera, natomiast zdecydowanie arcy-oryginalnie wymarzoną rundę rozegrałaby z Joshem Hartnettem, Adrianem Brodym i Mischą Bartonem. Jeśli nie gra w golfa, daje z siebie wszystko na korcie tenisowym albo wyleguje się na plaży. Obecnie mieszka w Los Angeles. Prywatnie przyjaźni się z Azaharą Muñoz, równie utalentowaną Hiszpanką.

Photo by Poodle Golf

Dziecięce marzenia rzadko się spełniają, ale Belen od najmłodszych lat dążyła do realizowania swojego śmiałego planu. W 2004 Belen reprezentowała Europę w Junior Ryder Cup oraz tryumfowała w AJGA Thunderbird Invitational i Doral-Publix Junior Classic. Poza tym wzięła też udział w European Young Masters i European Under 16 Team Championships. W 2005 Mozo była członkinią zwycięskiej drużyny European Ladies Team Championship oraz PING Junior Solheim Cup Team dodając do tego indywidualny tutił w Junior International Championship of Spain. W 2006 roku wygrała British Ladies Open Amateur Championships w Royal County Down G.C. i Girls’ British Open Amateur Championship w Portstewart stając się pierwszą golfistką od 1972, która wygrała obie imprezy w tym samym sezonie. W tym samym roku dołożyła jeszcze zwycięstwo w International European Ladies Amateur Championships.

Rok 2007 to dla Mozo kolejna ważna data ponieważ Hiszpanka z powodzeniem wzięła udział w zawodowym turnieju wielkoszlemowym British Open, finiszując na miejscu T55. Poza tym zagrała także w European Team Championship i w Vagliano Trophy. Dzięki tym wszystkim sukcesom Mozo otrzymała pełne stypendium sportowe na Uniwersytecie Południowej Kalifornii (USC). W czasie studiów (kierunek – stosunki międzynarodowe), Belen otrzymywała wiele tytułów, wyróżnień, odnosząc sporo zwycięstw zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Przez kilka lat z rzędu Hiszpanka była wymieniana w różnych rankingach jako jedna z 20 najlepszych zawodniczek w USA.

Pierwotny plan zakładał zakończenie kariery amatorskiej już 2009 roku ale z powodu operacji ramienia i niemalże rocznej absencji było to niemożliwe. Jej, przesunięty w czasie, debiut w golfie zawodowym miał miejsce lipcu zeszłego roku w turnieju U.S. Womans Open. Wprawdzie nie udało się przejść cuta ale Mozo nie podłamała się ani trochę. Ponieważ przez przerwę nie miała żadnych gwarancji na kartę w USA czy w Europie wzięła udział i w LPGA Q-School i LET Q-School. Z jakim efektem? W USA zajęła miejsce 8 a w Europie 3!!!! To się nazywa wejście smoka (może raczej smoczycy). Jesteśmy bardzo ciekawi jej wyników w sezonie 2011.

Mimo młodego wieku i początkowej fazy kariery zawodowej Mozo może pochwalić się już pierwszym lukratywnym kontraktem sponsorskim z Greg Norman Collection. Gratulujemy, wcale się Gregowi nie dziwimy i trzymamy kciuki.

Komentuj


Powrót na górę strony