Z Champions Tour do więzienia.

Napisane 27.01.2010 przez Tomasz Zembrowski

O tym, że golfiści w USA zarabiają astronomiczne kwoty wiedzą wszyscy. Większość zdaje sobie również  sprawę z tego, że przy tak dużych zarobkach golfiści płacą spore podatki. Niestety Jima Thorpa na stare lata najwyraźniej dopadła skleroza.

Historia wyjadacza z Champions Tour zaskoczyła wszystkich już we wrześniu zeszłego roku kiedy sąd pierwszej instancji uznał go winnym niepłacenia podatków. Thorpe próbował się odwoływać ale w tym tygodniu sąd apelacyjny podtrzymał wyrok skazując go na rok więzienia, dwa lata w zawieszeniu i spłacenie całego długu. Nie mówimy tu o małej sumie, bo Jim zapominał aż przez trzy lata (2002-2004). W tym czasie grał świetnie i jego zarobki z z golfa przekroczyły 5 mln $. Według Agencji Reutersa jego dług wobec fiskusa to około 2 mln $!

Thorpe jest siódmym najlepiej zarabiającym zawodnikiem w historii Champions Tour z sumą 13,4 mln $ i siedemnastym zawodnikiem w kategorii największej ilości zwycięstw z 13 tytułami. W zeszłym roku Jim zakończył sezon na 35 miejscu z zarobkami na poziomie 0,5 mln $. Zanim dołączył do Champions Tour zagrał w 459 turniejach PGA Tour, w których trzy razy zwyciężał i zarobił w sumie 2 mln $.

Posiadacz jednego z najbardziej niekonwencjonalnych zamachów musi oddać się w ręce władz 1 kwietnia, więc przy dobrym zachowaniu około października możemy się go spodziewać z powrotem.

Komentuj


Powrót na górę strony