Wyjątkowe pola golfowe – cz.3

Napisane 20.03.2010 przez Tomasz Zembrowski

Kolejna odsłona cyklu (tutaj znajdziecie część pierwszą i drugą) o wyjątkowych polach golfowych.

1. Jekyll Island Club – Pamiętacie film “Nazywał się Bagger Vance” i słynną maksymę “swingu nie można się nauczyć, można go zapamiętać”? Właśnie to pole widzieliście na ekranach. Kto już widział niech sobie odświeży, kto nie widział, niech sprawdzi. Poniżej fragment (nie zwracajcie uwagi na napisy)

2. Kabul Golf Course – otwarte w 1979 roku pole w Kabulu jest najlepszym i jak dotąd jedynym (wiemy, kiepski żart) polem w Afganistanie. Runda kosztuje 15$ a caddy 5$ więc miejscowi raczej nieczęsto się tam pokazują.

3. Kanawaki Golf Club – Pole zaprojektowane w 1912 roku przez Alberta Murraya. To właśnie tutaj kręcono film ” The Greatest Game Ever Played” z Shia
Labeouf jako Francisem Ouimetem. Co ciekawe sam projektant grał z Ouimetem w pierwszej rundzie U.S. Open w 1913 roku.

4. Karlovy Vary Golf Course – Najstarsze, wybudowane w 1904 roku pole golfowe u naszych południowych sąsiadów. Gdyby nam nie zaorali pól golfowych mielibyśmy do “pepików” tylko dwa lata straty (Szczawno Zdrój – 1906) a tak mamy 88.

5. Kierland Golf Club – Jedyne pole w Stanach Zjednoczonych (prawdopodobnie jedyne na świecie) gdzie zamiast melexów używa się Segway’ów. Nie jesteśmy przekonani, czy pomysł się nam podoba

6. Ladies Golf Club of Toronto – zaprojektowane 1924 roku przez Stanleya Thompsona prywatne pole golfowe, jest jedynym w Północnej Ameryce polem golfowym stworzonym tylko przez kobiety i tylko dla kobiet. Jedziemy do Ontatio popatrzeć.

7. Ladies Putting Club – najstarsze na świecie ( 1867 roku) miniaturowe pole golfowe. Szkoci są zatem pierwsi jeżeli chodzi o pełnowymiarowe pole jak i o to mniejsze.

8. Le Meridien Moscow Country Club – wybudowane w 1994 roku przez Roberta Trenta Jonesa Jr. pole jest pierwszym 18-dołkowym obiektem w Rosji. Podobno mają 10.000 członków. Musi być tłoczno.

9. Legends Golf & Safari Resort – Już kiedyś pisaliśmy o tym polu ale przypominamy. Najdłuższy par 3 na świecie o długości…900 jardów. Tee położone na szczycie góry i green w kształcie Afryki na dole. Każdy kto trafi “hole in one” otrzymuje 1 milion dolarów. Póki co nikomu się nie udało.

Komentuj


Powrót na górę strony