Wielkie trenerskie marki na polskim rynku?

Napisane 30.03.2010 przez Tomasz Zembrowski

O tym, że we Wrocławiu na polu ma pojawić się filia akademii Davida  Leadbettera (tego samego, który grał w korytarzu hotelowym, albo chipował z kabiny prysznicowej) mówiło się od dawna. Informacje krążą dalej, ale oficjalnego komunikatu od właścicieli pola jeszcze nie ma. Jeżeli jest, to niezbyt głośno o tym mówią, bo my nic nie wiemy.

Lepszą oprawę medialną ma natomiast Cranfield Golf Academy, która otwiera 18 kwietnia pierwszą filię w Polsce na polu golfowym w Sobieniach Królewskich. Wszystko jest tak nagłośnione, że pojawi się nawet sam twórca – Scott Cranfield. Mało kto wie (my sami nie wiedzieliśmy do niedawna – tak wiemy, wstyd straszny), że CGA to najbardziej renomowana akademia golfowa w całej Wielkiej Brytanii, którą wcześniej wspomniany Scott C. założył w 1996 roku. Facet zna się na rzeczy, nie tylko trenuje zawodników grających w turniejach z cyklu European Tour (między innymi Erniego Elsa, Bradleya Dredge, Robera Jana Derskena, Barrego Lane, Phillipa Price) ale również komentuje w Setanta TV co wcześniej robił dla  Sky Sports.

W dniu otwarcia szkoły nie tylko dziennikarze ale także wszyscy miłośnicy golfa oraz początkujący adepci tej dyscypliny sportu będą mieli niepowtarzalną okazję osobiście poznać legendarnego Scotta Cranfielda, wysłuchać jego prezentacji dotyczącej filozofii i założeń CGA w Sobieniach Królewskich oraz uczestniczyć w prowadzonej przez niego pokazowej lekcji golfa. Poza tym odbędzie się prezentacja kadry trenerskiej (wśród nich będzie nasz człowiek Adam Mitukiewicz, który rozpoczął szkolenie u Cranfielda). Trzymamy kciuki, żeby pogoda dopisała bo jak będzie zimno i mokro to nawet sam Cranfield nie pomoże, ale na wszelki wypadek niedzielę, 18 kwietnia już sobie zarezerwujcie.

Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie Pola w Sobieniach Królewskich a więcej informacji o samym Cranfield Golf Academy znajdziecie na oficjalnej stronie.

Komentuj


Powrót na górę strony