Ucieczka do Azji?

Napisane 13.01.2010 przez Tomasz Zembrowski

Najsłynniejszy francuski zawodowiec Jean Van de Velde jest jednym ze 169 graczy, którzy rozpoczynają dzisiaj kwalifikacje do 2010 Asian Tour w Tajlandii. Turniej zostanie rozegrany na dwóch polach zaprojektowanych przez Jacka Nicklausa: Springfield Royal Country Club i Palm Hills Golf Club in Hua Hin.

Francuz w wywiadzie dla jednej z europejskich gazet twierdzi, że jego decyzja podyktowana jest przede wszystkim względami rodzinnymi:

“Moja zona i dzieci mieszkają teraz w Hong Kongu, więc tutaj jest moje życie. Azja jest ekscytująca, organizuje się tutaj dobre turnieje, na których grają świetni zawodnicy. Ja też potrzebuje zmiany scenerii. Po 20 latach gry w Europie, stwierdziłem, że czas zrobić coś innego.”

My, jako specjaliści od spisków i drugiego dna, podejrzewamy, że Jean ma już dość żartów na temat swojego występu w The Open  1999 roku. Nie codziennie traci się trzy uderzenia przewagi na ostatnim dołku i przegrywa się dogrywkę.

Dla tych, którzy nie pamiętają jak wyglądało pasmo złych decyzji, pecha i braku opanowania przypominamy

Być może jesteśmy wredni i pamiętliwi a decyzja Francuza nie ma nic wspólnego ze złą sławą w Europie, ale trochę nam to wygląda na ucieczkę.

Tak czy siak, życzymy Jeanowi wielu sukcesów w Azji.

Komentuj


Powrót na górę strony