Tiger Woods przerywa milczenie

Napisane 18.02.2010 przez Tomasz Zembrowski

Numer 1 kazał długo na siebie czekać wszystkim golfistom ale według Marka Steinberga, agenta Woodsa, wszystko zmieni się za sprawą konferencji zaplanowanej na piątek na polu golfowym Sawgrass w Ponte Vedra na Florydzie.

Steinberg:  “Tiger chce opowiedzieć o swojej przeszłości i o przyszłości. Planuje także przeprosić za swoje zachowanie.”

Woods nie wypowiadał się publicznie (poza oświadczeniami na swojej stronie internetowej) od czasu feralnego “wypadku” pod domem czyli od 27 listopada. Już wcześniej był mistrzem “nic-niemówienia” ale jego niemalże 3-miesięczna ucieczka przed mediami to wejście na znacznie wyższy poziom. Zgodnie z tym czego się spodziewaliśmy po “sex-odwyku” przyszedł czas na kolejny etap odbudowy wizerunku czyli pierwszy kontakt ze światem.

Steinberg: “Woods będzie rozmawiał z małą grupą przyjaciół, znajomych i bliskich współpracowników, ale reporterzy będą także obecni. On czuje, że to co się stało między nim a żoną, miało także fundamentalne znaczenie dla innych osób, które zawiódł.”

“Tiger wie, że także fani poczuli się oszukani i chce im to wynagrodzić  i o tym także chce coś powiedzieć.”

Po takim wstępie, wyobraziliśmy sobie Woodsa odpowiadającego na niewygodne pytania i pocącego się niczym Rywin przed komisją,  ale na nasze wizje pozostaną jedynie w sferze imaginacji ponieważ Steiberg szybko dodał, że nie będzie to konferencja prasowa i golfista nie będzie odpowiadał na żadne pytania…

Na tę “niby-konferencję” zaproszono kilku dziennikarzy i jedną ekipę telewizyjną. Szablonowy scenariusz, brak możliwości zadawania pytań i kilku najprawdopodobniej zaprzyjaźnionych dziennikarzy nie jest naszym zdaniem najlepszym “otwarciem” i próbą ocieplenia wizerunku ale lepszy rydz niż nic.

Tim Finchem, komisarz PGA Tour: ” Cieszę się, że Woods postanowił skomentować te wydarzenia. Chciałbym widzieć go z powrotem na polu, zaraz po tym jak się upora z tym wszystkim, ale nie wcześniej. Czekam z zaciekawieniem, co ma do powiedzenia.”

Spekulacje na temat daty powrotu Numeru 1 wróciły po tych informacjach ze zdwojoną siłą. Opcja startu w Accenture Match Play Championship upadła tydzień temu więc doczekaliśmy się oczywiście kilku nowych teorii spiskowych.

Ostatnia koncepcja mówi o występie w nieoficjalnym i prywatnym turnieju Tavistock Cup w Isleworth na Florydzie, w klubie, w którym Tiger przez lata był członkiem. Turniej odbędzie się w dniach 22-23 marca.

Jeżeli Woods myśli o starcie w Masters (8-11 kwietnia) to będzie to ostatni dzwonek.

Komentuj


Powrót na górę strony