Rolex i Golf

Napisane 12.01.2010 przez Tomasz Zembrowski

Kiedy Hans Wilsdorf i jego przyrodni brat Alfred Davis założyli firmę Rolex w1908 roku (w latach 1905-1907 firma nazywała się Wilsdorf & Davis) nie znali się nawet na produkcji zegarków. Mimo to, po stu latach Rolex kojarzony jest z produktami najwyższej jakości. Kiedy w 1967 roku Rolex rozpoczął współpracę z Arnoldem Palmerem również nikt nie przewidywał, że to dopiero początek wielkiego globalnego duetu.

Dzisiaj Rolex jest sponsorem wszystkich czterech turniejów wielkoszlemowych, turniejów WGC, Ryder Cup, Presidents Cup  i generalnie całych lig PGA Tour i European Tour.

Poza Arnoldem Palmerem Rolexa reprezentują: Curtis Strange, Bernhard Langer,Paul Azinger, Phil Mickelson, Retief Goosen, Adam Scott, Trevor Immelman, Luke Donald i Martin Kaymer.

W damskim golfie firma również działa całkiem prężnie bo poza sponsorowaniem Anniki Sorenstan i Loreny Ochoa, wykłada kasę na wszystkie najważniejsze turnieje. Mało tego koncern powołał do życia Rolex Ranking, pierwszy oficjalny ranking światowy profesjonalistek.

Na deser mamy  sponsoring “Reguł gry w golfa” publikowanych przez Royal and Ancient Golf Club of St Andrews i US Golf Association (USGA), wydawanie co roku 4 milionów sztuk i rozsyłanie ich po całym świecie.

Tradycyjne, klasyczne i luksusowe, – takie są Rolexy i w  takim samym klimacie są również reklamy tej firmy:

Komentuj


Powrót na górę strony