Powrót Severiano do St. Andrews?

Napisane 15.05.2010 przez Tomasz Zembrowski

Seve Ballesteros prawdopodobnie pojawi się w St. Andrews przed The Open w lipcu. Hiszpan, u którego zdiagnozowano w 2008 roku guza mózgu poinformował, że jest gotowy na ponowne odwiedziny światowej mekki golfowej. Cztery ciężkie operacje i jeszcze cięższa rehabilitacja spowodowały, że Seve długo musiał odmawiać wszelkim zaproszeniom ale na szczęście najgorszy okres golfista ma już za sobą.

“Bardzo się cieszę, z możliwości wzięcia udziału w walce mistrzów. Myślę, że dam radę i pragnę pozdrowić wszystkich fanów z Wielkiej Brytanii.”

53-latek , który w czasie swojej niesamowitej kariery (91 zawodowych tytułów) zwyciężał w turniejach wielkoszlemowych 5-krotnie, zmierzy się w lipcu z innymi zdobywcami wielkiego szlema. Pojawią się tam między innymi: Jack Nicklaus, Tom Watson, Arnold Palmer, Gary Player i Nick Faldo. Taka śmietanka albo raczej śmietanka wśród śmietanki to coś co każdy golfista powinien zobaczyć chociaż bilety pewnie do najtańszych należeć nie będą.

Specjalny mini-turniej odbędzie się 14 lipca na dołkach 1,2,17 i 18 St. Andrews Old Course, jako jedna z części obchodów z okazji 150-lecia turnieju British Open (jakby ktoś nie doczytał sto pięćdziesięciolecia ) Dla Seve będzie to powrót do najlepszych lat. To właśnie tam w 1984 roku Hiszpan wygrał swoje drugie Open, wyprzedzając o dwa uderzenia Bernharda Langera i Toma Watsona.

Jeżeli chodzi o nas to chcielibyśmy permanentnego remisu i powiedzmy turnieju 4-dniowego a samo The Open rozegra się najwyżej kilka dni później…

Komentuj


Powrót na górę strony