Matteo Manassero kończy karierę amatorską.

Napisane 03.03.2010 przez Tomasz Zembrowski

Golfowy szał we Włoszech nabiera tempa: bracia Molinari wdarli się  do czołowej pięćdziesiątki świata, a niebawem ma szanse do nich dołączyć 16-letni Matteo Manassero.

Wczoraj nastolatek potwierdził na konferencji, że po występie w Auguście,  przechodzi na zawodostwo. Już sam udział w Masters jest wyjątkowy, ponieważ Manassero będzie najmłodszym zawodnikiem w 76-letniej historii tej imprezy.

Zwycięzca British Amateur, który w lipcu zeszłego roku zajął fantastyczne, 13 miejsce w British Open w Turnberry, powiedział także, że jego profesjonalny debiut będzie miał miejsce w turnieju Italian Open w Turynie w dniach 6-9 maja. Gra przed własną publicznością to świetny pomysł.

Jego wynik, 282 uderzenia jest zaledwie o jedno uderzenie gorszy od najlepszego amatorskiego rezultatu w historii THE Open, uzyskanego przez Iaina Pymana w 1993 i Tigera Woodsa w 1996 roku. Manaserro zagrał w zeszłym roku w sześciu turniejach cyklu European Tour i w pięciu przeszedł cut. W tym sezonie otrzymał siedem zaproszeń na turnieje najważniejszej ligi na starym kontynencie w związku z czym ma szansę uniknąć walki w Q-School pod koniec roku.Trzymamy kciuki.

Matteo, który od 30 grudnia 2009 jest amatorem numer 1 na świecie, będzie jednym z czterech nastolatków grających w Masters. Poza 16letnim Włochem wystąpi trzech 18-latków: Byeong-Hun An, Han Chang-won i Ryo Ishikawa,

Poniżej mała próbka umiejętności chłopaka z Verony z zeszłorocznego British Amateur

Komentuj


Powrót na górę strony