Koreański bojkot w Tokio

Napisane 16.04.2010 przez Tomasz Zembrowski


Kontra

Słyszeliście kiedyś o lidze OneAsia Tour? Nie? Nie ma się czego wstydzić bo ta liga powstała zaledwie rok temu. Dzięki porozumieniu golfistów z PGA Tour of Australasia, China Golf Association, Japan Golf Tour, Korean Golf Association i Korean PGA powołano ją do życia w styczniu 2009 roku i rozegrano sześć turniejów w których łączna pula nagród wyniosła 7,3 mlm $. Nie można także pominąć faktu, że wyniki z tej raczkującej ligi liczą się od lipca zeszłego roku do oficjalnego rankingu światowego OWGR. Nieźle jak na debiut nieprawdaż? Tym bardziej, że ludzie z „konkurencyjnego” Asian Tour nie byli zachwyceni powstaniem młodszej ligi. W tym roku OneAsia Tour to już 10 turniejów o łącznej puli ponad 10 mln $ więc teoretycznie wszystko idzie w dobrym kierunku ale ostatnie wydarzenia pokazują, że jest niestety inaczej.

Wczoraj agencja Reuters podała, że w Tokio rozpoczął się bojkot reprezentantów Korei Południowej. Koreańscy golfiści nie zagrają w kilku najbliższych turniejach w związku ze zmianami przyznawania kart uprawniających do gry i ograniczeniem dzikich kart dla lokalnych zawodników. Na turnieje SK Telecom, Maekyung Open i Korea Open (zaliczających się do ligi Korean Tour, która wchodzi w skład Asian Tour) liczbę miejsc dla koreańskich golfistów zmniejszono o jedną/trzecią (z 60 do 40).

Wygląda to trochę tak, jakby starsza (pierwszy sezon w 1995 roku) Asian Tour uważająca się za standard w tym regionie próbowała przypominać kto tu rządzi. Podobno organizatorzy Asian Tour i OneAsian Tour próbują dojść do porozumienia. Jeżeli chodzi o nasze zdanie to cieszymy się, że powstają nowe ligi i może kiedyś i u nas doczekamy się podobnej. Póki co pozostaje nam jedynie pozazdrościć kolegom z Azji, którzy najwyraźniej nie wiedzą jak dobrze mają.

Komentuj


Powrót na górę strony