Golf jest sexy – odsłona nr 40 – Carin Koch

Napisane 31.01.2010 przez Tomasz Zembrowski

Ta blondynka o niebieskich oczach urodziła się 23 lutego 1971 roku w Kungalv w Szwecji ale większość życia spędziła w USA. Zaczęła grać w golfa w wieku 9 lat i zaledwie 5 lat później była już zawodniczką Szweckiej Kadry Narodowej. To niesamowite tempo biorąc pod uwagę konkurencję (wówczas w Szwecji na 181 polach grało ponad 108.000 zawodników)

W czasie gry w reprezentacji narodowej (lata 1985-1991) Carin zdobyła między innymi tytuły: 1988  Swedish Girl Champion i 1990 European Team Junior Champion. W latach 1987-1991 Koch ośmiokrotnie jako amatorka wzięła udział  w zawodowej lidze Swedish Telia Tour, i ani razu nie zakończyła turnieju poza Top10. Po rewelacyjnych występach w Szwecji przyszedł czas na studia i dzięki stypendium sportowemu na Uniwersytecie Tulsa, Carin przeniosła się na stałe do Stanów.

W 1992 roku zostawiła golfa amatorskiego za sobą, i rozpoczęła batalię z ligami zawodowymi. W sezonie 1992 zadebiutowała w Ladies European Tour nie zapomniając o swoim podwórku, gdzie w lidze Swedish Telia Tour zdobyła trzy tytuły. W 1994 postanowiła zmienić klimat i pojechała do Azji, gdzie zakończyła sezon na fantastycznym czwartym miejscu. Po koniec roku wzięła też udział w turnieju kwalifikacyjnym LPGA Tour, gdzie zajęła 5 miejsce gwarantujące pełną kartę. Golfowy świat stał przed nią otworem.

W najważniejszej lidze kobiecej gra nieprzerwanie od 1995 roku. Pomijając jej ostatni sezon (2009), w którym grała bardzo mało, Carin przez 14 lat ani razu nie wypadła poza czołową 80 świata! Mimo iż, w tym czasie wygrała tylko 2 turnieje z serii LPGA Tour zdążyła zarobić 4,5 mln $ co daje jej 38 miejsce na liście wszech czasów. W tym samym okresie, grając okazjonalnie, 3-4 razy w roku w Ladies European Tour, Koch zarobiła dodatkowo 1 mln Euro. Ostatni sezon przyniósł jej sukces innego rodzaju. Carin była kapitanem europejskiej drużyny Junior Solheim Cup. Wprawdzie drużyna Starego Kontynentu przegrała ale już samo to stanowisko to wielka nobilitacja.

Oczywiście nie tylko golfem człowiek żyje czego Carin jest doskonałym przykładem. Mimo bardzo absorbującej kariery sportowej potrafiła znaleźć  czas na ustabilizowanie swojego życia prywatnego. 30 grudnia 1995 roku wzięła ślub ze Stefanem Kochem, 27 listopada 1998 przyszedł na świat jej pierwszy syn Oliver Michael, 6 kwietnia 2003 roku urodziła drugiego synka Simona Michaela.

Carin to kobieta sukcesu. Być może nie zdobyła wielu tytułów ale jej pozycja przez 15 lat była niezachwiana. Nawet teraz, kiedy swoje najlepsze wyniki ma już prawdopodobnie za sobą lista jej partnerów biznesowych jest długa:  PING, Jelly Belly, Dexter i Ivanhoe of Sweden. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zwrócili uwagi na jeszcze jeden fakt. Pamiętajcie jak wygląda ta 38 letnia mamusia. Dla nas bomba.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Carin

Komentuj


Powrót na górę strony