Golf jest sexy – odsłona nr 37 – Claudine Foong

Napisane 10.01.2010 przez Tomasz Zembrowski

Photo by Kate Gazaway

Nasza dzisiejsza bohaterka przyszła na świat 22 stycznia 1985 roku w Scarborough w Kanadzie.  W golfa zaczęła grać dopiero w wieku 15 lat, ale kiedy po raz pierwszy wykonała uderzenie wiedziała, że to będzie jej całym życiem. Jest twardą kobietą – po ciężkim wypadku samochodowym, który cudem przeżyła nie postanowiła się poddać, przeszła rehabilitację i wróciła do gry.

Dzięki talentowi, determinacji i niezachwianej pewności siebie i ambicji Foong ćwiczyła przechodząc szybko kolejne etapy rozwoju. Jej wyniki juniorskie z czasów szkoły średniej pozwoliły jej otrzymać stypendium sportowe na Uniwersytecie Troy w Alabamie, z którego przetransferowała się w roku kolejnym na Uniwersytet Gardner-Webb W Północnej Karolinie. W czasie studiów wygrała jeden turniej i jeszcze pięciokrotnie była w top10, a trzeba pamiętać, że 99% zawodniczek, z którymi konkurowała grały o 10 lat dłużej niż ona.

W 2007 roku, po ukończeniu studiów na wydziale Public Relations, Claudine zostawiła amatorskiego golfa i zajęła się golfem zawodowo. W 2008 roku stawiała pierwsze kroki w lidze Women’s Canadian Tour. Poszło jej całkiem nieźle, bo sezon skończyła na 21 miejscu. W międzyczasie zaczęła startować w Duramed Futures Tour, International Tour i Suncoast Series Tour.

Photo by Kate Gazaway

Jej marzeniem jest LPGA, czego jej rzecz jasna życzymy. Wygląda na to, że nie tylko my jesteśmy dobrych myśli bo Claudine znalazła już sponsora. Firma Quagmire Golf z pewnością wie co robi.

Więcej informacji znajdzie na oficjalnej stronie Foong.

Komentuj


Powrót na górę strony