Golf jest sexy – odsłona nr 62 – Aubrey McCormick

Napisane 22.12.2010 przez Tomasz Zembrowski

Aubrey McCormick przyszła na świat 24 czerwca 1982 roku w Orlando na Florydzie ale w odróżnieniu od większości profesjonalnych golfistek zaczęła grać w golfa dopiero w 2000 roku, w wieku 17 lat. Jej ulubionym polem jest Augusta National a ulubionym kijem co nas bardzo cieszy – Driver. Aubrey jeśli nie gra w golfa, wspina się, jeździ na rowerze a także walczy o ochronę środowiska (Green Initiative), prawa zwierząt i pomaga jako wolontariuszka.

Szybko jednak okazało się, że jest bardzo utalentowana i po zaledwie roku gry otrzymała golfowe stypendium w Daytona Beach Community College. W czasie nauki Aubrey została powołana do drużyny NJCAA National Championship, jak również wybrano ją do Second Team All-American. Amerykanka otrzymała wówczas również tytuł „Najszybciej rozwijającej się zawodniczki roku”.

Po skończeniu DBCC McCormick, która otrzymała propozycje aż 12 uniwersytetów ostatecznie wybrała stanowy uniewerek w Missouri, gdzie ukończyła psychologię. Po ukończeniu studiów postanowiła przejść na zawodowstwo w 2007 roku.

Aubrey nabierała doświadczenia w ligach the Sun coast Tour, i Moonlight Tour i trzy lata z rzędu próbowała dostać się do the Duramed Futures Tour przez Q-school. Od 2008 roku McCormick 4 razy była w czołowej 10, w tym dwukrotnie na drugim miejscu. Poza tym była na miejscu T12 w The Women’s Met Open w 2009. Jej najlepszym turniejowym wynikiem jest 67 uderzeń (-5).

Poza grą zajmuje się golfem na kilka innych sposobów. W 2009 roku pracowała na polu Brookville Country Club jako asystent trenera, w tym roku została trenerką w Washington Golf and Country Club, gdzie układa programy nauczania dla golfistek. Rzecz jasna cały czas uczy się dalej w ramach programu nauczania LPGA.

Więcej informacji znajdziecie na jej oficjalnej stronie

Komentuj


Powrót na górę strony