Golf jest sexy – odsłona nr 61 – Kim Welch

Napisane 06.12.2010 przez Tomasz Zembrowski

Kimberly Ann Welch przyszła na świat 4 marca 1983 roku w Sacramento w Kalifornii. W jej żyłach płynie krew japońska, irlandzka i niemiecka. W golfa zaczęła grać w wieku 6 lat. Jej tata, chciał aby każde z jego pięciorga dzieci pokochało tę samą grę, którą on uwielbia. Metoda była nieco karkołomna, bo tatuś zarządził, że każde z dzieci ma grać aż do 12 urodzin a później jeżeli chce, może przestać. Nie wiemy jak w przypadku rodzeństwa ale Kim mimo iż na samym początku golfa szczerze nienawidziła z czasem  zakochała się w nim po uszy. Poza golfem Welch jeździ również na snowboardzie, uwielbia czytać książki a deską surfingową również nie pogardzi.

Wakacyjna zabawa, zmieniła się w trening a to z kolei zaowocowało pełnym stypendium sportowym na Waszyngtońskim Uniwersytecie Stanowym. W czasie studiów Welch 29 krotnie kończyła turniejowe zmagania w Top10 i aż 11 razy wygrywała. W 2003 roku uhonorowano ją zaproszeniami do  Pac 10 First Team All Confrence i NGCA All American First Team. W tym samym roku Kim zajęła miejsce T5 w turnieju NCAA Woman’s Golf Championship. Po ukończeniu Psychologii w 2005 roku Welch zostawiła golfa amatorskiego za sobą rozpoczynając zawodową karierę.

Zaczęło się od Duramed Future Tour, gdzie Kim w pierwszym sezonie zajęła 74 miejsce z 8 cutami w 15 startach. W następnych latach było coraz lepiej. W 2007 w 19 startach Amerykanka była 5-krotnie w top 10 a jej najlepszym wynikiem było miejsce T3, natomiast rok później Kim doczekała się swojego pierwszego zawodowego zwycięstwa – Alliance Bank Golf Classi. Dzięki dobrej formie w 2008 zawodniczka ukończyła ligę na 10 miejscu co dało jej kartę na rok 2009 w LPGA Tour.2008 to również uczestnictwo i zwycięstwo we flagowym show stacji Golf Channel – Big Break: Ka’anapal.

Niestety wymarzona liga LPGA okazała się zbyt trudna i Kim w zaledwie  4 startach obroniła się przed linią cut jeden jedyny raz zajmując miejsce T70. Ponieważ nie wiodło się jej w USA postanowiła spróbować w pierwszej lidze starego kontynentu. W Q-School zajęła 35 miejsce, gwarantujące karty na niektóre turnieje i w kończącym obecnie sezonie skrzętnie z tego korzysta. W 14 turniejach Welch 9 krotnie przechodziła linię cut a jej najlepszym wynikiem jest jak dotąd miejsce T8 w turnieju Portugal Ladies Open. Wygląda na to, że Amerykanka w Europie zostanie dłużej bo na jeden turniej przed końcem sezonu zajmuje w lidze miejsce 86, gwarantujące kartę na sezon 2011.

Kim znana jest z tego, że potrafi posłać piłkę driverem naprawdę daleko. Jak daleko? Ano tak daleko, że w 2006 roku znajomi namówili ją, żeby wzięła udział w RE/MAX World Long Drive Championship. Tam nie jeździ nikt kto gra krótko.

Nie przekonaliśmy Was jeszcze do Kim?  Spróbujcie zrobić ten trik.

Komentuj


Powrót na górę strony