Golf jest sexy – odsłona nr 60 – Stacy Prammanasudh

Napisane 22.11.2010 przez Tomasz Zembrowski

Photo by Wilhelmina 7

Stacy przyszła na świat 23 września 1979 roku w miejscowości Enid w Oklahomie w USA. Zgodnie z teorią o wyższości mieszanego dna (teorii popularnej od czasów Tigera) nad niemieszanymi nasza bohaterka była już od urodzenia skazana na sukces bowiem w jej żyłach płynie krew amerykańska i tajlandzka. Jeśli nie gra w golfa, uprawia jogę, uprawia ogródek i projektuje wnętrza.

Photo by Wilhelmina 7

Prammanasudh rozpoczęła grę w golfa mając 7 lat. W latach 1999-2001 jako studentka Uniwersytetu w Tulsie, trzykrotnie triumfowała w Stanford Pepsi Intercollegiate. Również trzykrotnie, od 2000 do 2002, należała do grona Academic All-American, a od 1999 do 2002 była w First-Team All-American. W 2001 otrzymała wyróżnienie Edith Cummings Munson Golf Award. W trakcie ostatniego roku studiów dotarła do drugiego miejsca krajowym rankingu golfistek uniwersyteckich z 10-ma tytułami zdobytymi w czasie studiów!

W czerwcu 2002 Prammanasudh przeszła na zawodowstwo i rozpoczęła starty na Futures Tour.  Jesienią tego samego roku spróbowała swoich sił  w kwalifikacjach do LPGA Tour zajmując 24 miejsce co zapewniło jej część startów w lidze. Dlatego kolejny sezon  Stacy spędziła grając trochę w Duramed Futures Tour i w LPGA Tour. W drugiej lidze wygrała dwukrotnie, a dziewięć razy plasowała się w pierwszej dziesiątce, dzięki czemu otrzymała tytuł zawodniczki roku i  pełne członkostwo LPGA Tour w sezonie kolejnym.

Pierwsze zwycięstwo w LPGA Tour zw przyszło w turnieju Franklin American Mortgage Championship. Na kolejne musiała poczekać prawie dwa lata, kiedy stanęła na najwyższym podium w imprezie Fields Open in Hawai. W tym samym roku była członkinią zwycięskiej amerykańskiej drużyny  Solheim Cup zdobywając w trzech meczach dwa punkty. Generalnie sezon 2007 był jej najlepszym rokiem – w 22 występach 20 razy Amerykanka przeszła linię cut, zarobiła 863 000 $ co dało jej 14 miejsce na liście najlepiej zarabiających zawodniczek USA.

Podczas ostatniej rundy Honda LPGA Thailand – drugiego turnieju sezonu 2009 – Prammanasudh wynikiem 63 uderzeń (-9) wyrównała swój rekord życiowy jak i rekord pola.W 2006 roku (po niespełna 2 sezonach w LPGA) Stacy przekroczyła 1 mln $ zarobionych na grze a w całej karierze zarobiła 3,2 mln $ co daje jej 64 miejsce na liście wszech czasów. Jej najlepsze występy w turniejach wielkiego szlema to miejsce T3 w 2006 U.S. Woman’s Open i miejsce T5 w 2007 Kraft Nabisco Championship. Ostatnio wiedzie się jej gorzej ale  i tak jej pozycja w największej lidze świata jest niezagrożona.

Nasza bohaterka jest prawdopodobnie najbardziej utytułowana wśród wszystkich zawodniczek tworzących grupę Wilhelmina 7. Nie tylko atrakcyjna ale i zdolna. Piorunujące połączenie.

Komentuj


Powrót na górę strony