Golf jest sexy – odsłona nr 58 – Breanne Loucks

Napisane 23.09.2010 przez Tomasz Zembrowski

Nasza dzisiejsza bohaterka przyszła na świat 16 października 1987 roku w Kanadzie, ale 18 miesięcy później trafiła za sprawą perturbacji rodzinnych do Północnej Walii. Kiedy miała 9 lat po raz pierwszy zobaczyła pole golfowe za sprawą grającego ojca i starszego brata. Klubem, w którym stawiała swoje pierwsze golfowe kroki był Chirk Golf Club ale w wieku 13 lat przeniosła się do Wrexham Golf Club gdzie gra do dzisiaj.

Dzięki błyskawicznym postępom szybko dostała się do narodowej reprezentacji Walii. Breanne dwukrotnie reprezentowała Wielką Brytanię i Irlandię w turnieju Curtis Cup w 2006  (wygrała we wszystkich trzech meczach) i w 2008 roku. Sezon 2006 przyniósł także doskonałe 10 miejsce w imprezie Ladies English Open, które było najlepszym amatorskim wynikiem turnieju. Rok później Loucks była najlepsza w turnieju Welsh Ladies Amateur Championships, a w 2008  wygrywała jeszcze dwukrotnie w RPA  w imprezach Amateur Strokeplay i Amateur Matchplay.

W wieku zaledwie 22 lat, Kanadyjka (a może raczej kanadyjska Walijka) przeszła na ciemną stronę mocy i zajęła się golfem zawodowo. Dzięki świetnej formie i zajęciu miejsca T12 w Q-School niemalże z marszu Breanne dostała pełną kartę na sezon 2009 w Ladies European Tour. Debiutantka poradziła sobie śpiewająco i zakończyła sezon na 38 miejscu dzięki czemu i w obecnym sezonie możemy cieszyc się jej grą w najważniejszej lidze kobiecej starego kontynentu. Póki co jej najlepsze zawodowe wyniki to miejsce drugie w 2009 Open de Espana, i T8 w 2009 Dubai Pro-Am.

Breanne poza tym, że jest utalentowana, jest także niezwykle oryginalna dlatego zarówno media jak i sponsorzy interesują się nią dość intensywnie. Mimo, że profesjonalnie golfistka nie ma jeszcze na koncie wielkich sukcesów sponsorują ją Nike, Puma i Oakley a także Hadlow Edwards i CBG Insurance.

Więcej informacji o Loucks znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Jeden komentarz do “Golf jest sexy – odsłona nr 58 – Breanne Loucks”

  1. wojtek Napisał:

    Heh, trzy foty w jej galerii są moje 🙂 Więcej na wikimedii.

Komentuj


Powrót na górę strony