Golf jest sexy – odsłona nr 56 – Gerina Mendoza

Napisane 04.07.2010 przez Tomasz Zembrowski

Nasza dzisiejsza bohaterka przyszła na świat 29 marca 1985 roku w Roswell (strefa 51?) w USA. . Mimo tego bardziej niż kosmitami interesowała się sportem. Ponieważ ma aż trzech braci od małego grała z chłopakami w baseball ale z czasem zamieniła go na naszą ulubioną dyscyplinę. Uprawianie tego pierwszego sportu pomogło jej w tym drugim – Gerina potrafi posłać piłkę driverem na odległość 300 jardów!!!

W wieku 18 lat Amerykanka zwyciężyła w  2003 New Mexico State High School Class 4A Golf Championship a dwa lata później sięgnęła po kolejny tytuł: 2005 El Paso Times Southwest Women’s City Championship. Nie samym sportem człowiek żyje dlatego Mendoza ma również konkretne wykształcenie. W 2007 roku ukończyła matematykę na uniwersytecie Texas – El Paso. W trakcie nauki reprezentowała uniwerek w rozgrywkach, zwyciężając czterokrotnie.
W 2007 została nie tylko najlepszą sportsmenką swojej uczelni, ale także zwyciężczynią turnieju Conference USA Championship.

W sezonie 2007 stwierdziła , że zamiast liczb, wykresów i tabelek woli piłki golfowe i dołki i zajęła się golfem zawodowo. W 2008 roku zadebiutowała w Duramted Futures Tour, w którym grywa do dzisiaj. W debiutanckim sezonie zajęła miejsce 15 i zarobiła 25.000 $. W kolejnym roku przesunęła się o trzy oczka do góry i dzięki niezłemu występowi w LPGA Q-School (miejsce T30) wywalczyła ograniczoną ilość w lidze LPGA.Rok 2009 a także wzięła udział w sztandarowym programie stacji Golf Channel’s Big Break: Prince Edward Island. Wprwadzie Gerina programu nie wygrała ale, co nas nie dziwi nic a nic, zyskała wielu fanów.

W tym roku w drugiej lidze jej gra jest jeszcze lepsza (obecnie jest na 4 miejscu) więc nie możemy się doczekać debiutu w LPGA. Może, jesteśmy przesadnymi optymistami ale o wyniki jesteśmy spokojni. Dotychczas Gerina na golfie zarobiła około 100.000 $ zajmując trzykrotnie drugie miejsce w turnieju.

Komentuj


Powrót na górę strony