Golf jest sexy – odsłona nr 54 – Minea Blomqvist

Napisane 13.06.2010 przez Tomasz Zembrowski

Nasza dzisiejsza bohaterka przyszła na świat 12 marca 1985 roku w Espoo (bardzo nam się podoba ta nazwa) w Finlandii jako najstarsze dziecko Kiti i Seppo (Minea ma młodszego brata Janiego i siotrę Janninę). Swoją przygodę z golfem zaczęła dopiero w wieku 9 lat, ale mimo stosunkowo późnego początku jej rozwój był delikatnie mówiąc ponadprzeciętny i Blomqvist szybko stała się jedną z najbardziej utalentowanych juniorek w kraju.

Już w w latach 2001-2003 była reprezentantką Fińskiej Kobiecej Reprezentacji Narodowej. W 2001 roku stała się najmłodszą (16 lat) zwyciężczynią w historii Finnish Amateur Championships W 2002 brała udział także w Espirito Santo Trophy World Amateur Golf Team Championships. Dwukrotnie w latach 2002 i 2003 uczestniczyła w rozgrywkach European PING Junior Solheim Cup (w swoim drugim starcie wygrała wszystko co było do wygrania) Reprezentowała również Europę w 2003 imprezie Vagliano Trophy.

Jako amatorka Minea próbowała swoich sił w lidze Telia Tour. W dwóch pierwszych sezonach (2000-2001) jej gra nie układała się za dobrze ale w 2002 zdobyła tytuł w turnieju Sparbanken Ladies Open, a w kolejnym sezonie (2003) już dwukrotnie zajmowała drugie miejsce oraz wygrała CA Ladies Trophy, dzięki czemu otrzymała tytuł zawodnika roku Telia Player of the Year.

W październiku 2003 Minea przeszła na ciemną stronę mocy i zajęła się golfem zawodowo. Gdybyśmy mieli rozpisywać się szczegółowo na temat jej dobrych startów wyszedł by z tego całkiem dłuuugi wpis więc ograniczymy się do stwierdzenia, że wiodło się jej dobrze, i co ważniejsze, z roku na rok coraz lepiej. W swoim debiutanckim sezonie była najlepszą zawodniczką afrykańskiej (z Finlandii do Afryki jest kawał drogi) Nedbank Women’s Golf Tour. Później przyszedł czas na większe wyzwania dlatego Minea zmierzyła się największymi ligami starego kontynentu i USA.

W Ladies European Tour gra od 2004 roku. Zdobyła tam 2 tytuły, 15-krotnie będąc w Top10, dzięki czemu zarobiła ponad 330 000 Euro. W LPGA gra od 2006 roku, gdzie 4-krotnie była w Top10 i zarobiła 670 000 $. Zeszły rok był dla Finki najsłabszy ale zarazem najszczęśliwszy. Słaba forma spowodowana była ciążą i narodzinami jej pierwszego dziecka. Serdecznie gratulujemy i życzymy zarówno Minei, sobie jak i Wam, żeby forma zawodniczki (figura już jest co sami zobaczycie na zdjęciach) była równie dobra jak kiedyś.

Więcej informacji o Minei znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Komentuj


Powrót na górę strony