Golf jest sexy – odsłona nr 51 – Valeria Ochoa

Napisane 16.05.2010 przez Tomasz Zembrowski

Nasza dzisiejsza bohaterka nie jest wprawdzie spokrewniona ze słynną Loreną ani nie dorównuje jej talentem ale uroku i umiejętności odmówić jej  z pewnością nie można. Valeria, urodzona 21 lipca 1979 roku w Medellin w Kolumbii zawdzięcza swoją oryginalną urodę południowo-amerykańskiej kombinacji genów: jej mama pochodzi z Brazylii, ojciec natomiast jest  Chilijczykiem. Kiedy miała 6 lat nie tylko posługiwała się płynnie hiszpańskim i portugalskim ale także rozpoczęła swoją przygodę z golfem. Zaledwie rok później, jako cudowne dziecko, zaczęła startować w zawodach.

Jako 14-latka wygrała South American Championship rozgrywane w Chile, a rok później zdobyła kolejny tytuł międzynarodowy tym razem w Brazylii. Biorąc pod uwagę doświadczenie i sukcesy, marzenia Valerii o zawodowej karierze i grze w LPGA były naturalne. Niestety życie napisało dla niej inny scenariusz i po osiągnięciu pełnoletniości Valeria musiała odłożyć na bok własne aspiracje.W 1999 roku Ochoa zdecydowała się na przeprowadzkę do USA ze swoim pierwszym dzieckiem. Cztery lata później w wieku 23 lat Valeria była już matką trójki dzieci, która postanawia wrócić do swoich młodzieńczych marzeń.

W 2002 roku Valeria obejmuje stanowisko trenera w Bonaventure Country Club, gdzie w zaledwie kilka miesięcy tworzy nowy akademię juniorską. Po roku jako prowadząca i jednocześnie właścicielka dobrze prosperujacej i odnoszącej coraz większe sukcesy akademii wie, że czegoś brakuje ale nie zamierza się nad tym długo zastanawiać. W 2003 zgłasza się do trzeciej edycji programu Big Break kanału Golf Channel. Mimo iż, zgłoszonych kandydatów jest ponad 3000 to właśnie ona trafia do dziesiątki, która będzie miała okazję pokazać się szerokiej publiczności. Nie wiemy czy to zasługa samej Valerii, ale program Big Break III, miał największą oglądalność ze wszystkich audycji golfowych w sezonie 2003.


Coś jednak musiało być na rzeczy ponieważ program się skończył a Valeria pozostała dalej na wizji: dwukrotnie w „Golf Academy live „, kilka jako prowadząca „Top Shelf ” i „All-Access”. Kolumbijka uczestniczyła także w realizacji kolejnej edycji programu „Big Break IV”  a w końcu została prowadzącą serii  ” Golf with Style”. Nikogo zatem nie zdziwiło, że zaproszono ją także do programu „Big Break VII” a także do magazynów Golf Digest, Latina magazine, Ocean Drive Magazine i wielu innych. Szczególnie dla latynoamerykańskich golfistek, Ochoa jest wielką gwiazdą.

W tym czasie Kolumbijka grywała również w mini ligach na Florydzie, gdzie starała się nie wychodzić z formy. Jej marzeniem pozostała gra w LPGA chociaż przy wychowywaniu dzieci, modelingu i produkcji show telewizyjnych i prowadzeniu klinik i akademii czasu na trening pozostaje niewiele. Mimo to wierzymy, że jej się uda bo Ochoa znana jest z wyjątkowej siły, uporu i kreatywności. Kolejnym tego dowodem był wydany w 2008 roku kalendarz, z którego zdjęcia macie przyjemność oglądać.

Dla tych, którzy chcieliby się o Valerii dowiedzieć więcej zapraszamy na jej oficjalną stronę. I dodatkowa informacja: mimo trójki dzieci, Ochoa jest nadal wolna!!!

Komentuj


Powrót na górę strony