Golf jest sexy – odsłona nr 45 – Matia Maffiuletti

Napisane 21.03.2010 przez Tomasz Zembrowski

Dzisiaj stawiamy na młodość. Matia urodziła się 1 maja 1988 roku w Bergamo we Włoszech i dopiero stawia swoje pierwsze kroki w zawodowym golfie. W golfa zaczęła grać w wieku 9 lat ale bardzo szybko zrozumiała, że to jest właśnie to co chce robić w życiu. Niektórym podjęcie takiej decyzji zajmuje znacznie dłużej.

Jeśli nie gra poświęca się językom obcym, fitnessowi lub zakupom. Jej ulubionym golfistą jest Ian Poulter a golfistką Paula Marti. W telewizji ogląda tylko transmisje golfowe ale jeżeli w programie pojawia się ekranizacja książki  Stephanie Meyer to nic jej nie powstrzyma bo “Zmierzch” to jej ulubiony film. Nikt nie jest doskonały.

Matia rozkręcała się błyskawicznie (nas to nie dziwi ani trochę) więc już w latach 2002-2003 odnosiła spore sukcesy w turniejach juniorskich. Naturalnym efektem jej coraz lepszej formy było powołanie do Włoskiej Kadry Narodowej i kolejne starty zarówno w turniejach krajowych jak i międzynarodowych.

Najczęściej ćwiczy w klubie Golf Franciacorta Club, ale niestety póki co jej starty w Ladies European Tour do udanych nie należą. W 2009 roku Matia wzięła udział w 4 turniejach ligi i turnieju Q-School. Ten ostatni to jej najlepszy wynik i 67 miejsce. Wierzymy, że wszystko przed nią.

Więcej informacji o Matii na jej oficjalnej stronie.

Komentuj


Powrót na górę strony