Golf jest sexy – odsłona nr 44 – Mallory Blackwelder

Napisane 07.03.2010 przez Tomasz Zembrowski

Mallory Elizabeth Blackwelder przyszła na świat 19 czerwca 1987 roku w Versailles w Kentucky. Kiedy nie gra w golfa uwielbia oglądać  „Sex w wielkim mieście” i „Grey’s Anatomy” a jej ulubionym filmem jest „Miłość i koszykówka”. Ta urocza amerykanka lubi R&B, Rap i … Country (nikt nie jest doskonały) i twierdzi, że jest uzależniona od pisania smsów.

W rodzinie z takimi golfowym tradycjami (o tym później) golf był oczywistym wyborem dlatego Mallory  gra od dzieciństwa ale dopiero w 2004 zdobyła swój pierwszy poważny tytuł w AJGA.

Blackwelder przeszła na zawodostwo w maju 2009 roku po zakończeniu świetnej kariery amatorskiej i ukończeniu studiów (marketing). W czasie gry w reprezentacji Uniwersytetu w Kentucky wygrała dwa turnieje. Poza tym zdobyła również tytuł 2007 Women’s Western Amateur Championship i była druga w turnieju Trans-National Amateur Championship w tym samym roku.  W zeszłorocznym LPGA Q-School zajęła solidne miejsce T38, co zapewniło jej dwadzieścia startów w tym roku.

Mallory jest tegoroczną debiutantką w lidze LPGA ale ma ambicje grać nie tylko tam ale także jednocześnie w Ladies European Tour i Duramed Futures Tour.

Dobre geny? Jak najbardziej. Jej mama Myra, debiutowała w LPGA Tour  w 1980 roku i z sukcesami grała tam przez 12 lat po czym zrobiła sobie przerwę na wychowanie starszego brata Mallory, Mylesa. Jej tata Worth był przez lata caddym w LPGA. Ostatnimi czasy nosił kije samej Juli Inkster, ale w tym roku pracuje tylko z córką. Mallory i jej mama Myra są pierwszą mamą i córką w historii LPGA Tour. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

Wszystkich ciekawskich zapraszamy na oficjalną stronę Mallory.

Komentuj


Powrót na górę strony