Golf jest sexy – odsłona nr 42 – Dana Lacey

Napisane 21.02.2010 przez Tomasz Zembrowski

Nasza dzisiejsza bohaterka przyszła na świat 20 lipca 1982 roku w Perth w Australii gdzie rezyduje do dzisiaj. Od najmłodszych lat Dana uprawiała wiele sportów i ponieważ we wszystkim była świetna, miała problem z wybraniem jednej najważniejszej dyscypliny.  Przełom nastąpił kiedy wygrała Australia Junior Championship w wieku 17 lat. Od tamtej pory golf był jej numerem 1. Poza sportem uwielbia robić zakupy, oglądać filmy i spacerować po plaży.

Była tak utalentowana, że zaproszono ją do Australia Institute of Sport, gdzie w elitarnej 14-osobowej grupie ćwiczyła pod okiem najlepszych trenerów. Po dwóch sezonach w Instytucie i dwóch zwycięstwach w Australian Tour, Dana reprezentowała Australię w turnieju Spirit Cup w Teksasie, co dało jej okazję do zagrania w  Q-School Futures Tour. Jako amatorka zajęła w tej imprezie świetne miejsce, gwarantujące karty na niemalże cały sezon. Ten sensacyjny wynik przeważył szalę i Dana zostawiła golfa amatorskiego za sobą.

Po powrocie do Australii wystartowała jeszcze w Queen Sirikit Cup, ale szybko postanowiła wrócić do USA i próbować swoich sił w lidze Futures Tour. W sezonie 2005 – jej drugim w tej lidze – skończyła na 23 miejscu wśród najlepiej zarabiających zawodniczek, a rok później była już w czołowej piątce.

W 2006 roku poza grą Dana zajęła się również promocją. Nie tylko wystąpiła w  programie „The Big Break V: Hawaii” ale również pozowała wspólnie z koleżankami z ligi australijskiej do kalendarza „Top Shots: Women of Professional Golf 2006 Calendar”. Jak dotąd wygrała w zawodowej karierze dwa turnieje: 2007  Ladies European Tour Final Q-School i 2008 Aristocrat Sapphire Coast Ladies Classic, zarabiając w międzyczasie 35 000 $ w Duramed Futures Tour, 34 000 $ w ALPG i 60 000 Euro w LET.

Więcej informacji o Lacey znajdziecie na jej profilach w ALPG i Duramed Futures Tour lub na jej oficjalnej stronie.

Komentuj


Powrót na górę strony