Golf jest sexy – odsłona nr 39 – Florence Lüscher

Napisane 24.01.2010 przez Tomasz Zembrowski

Nasza dzisiejsza bohaterka jest reprezentantką kraju  czekolady i zegarków – Szwajcarii.  Florence przyszła na świat 6 listopada 1981 w Bernie. Ta wysoka blondynka (180 cm) o niebieskich oczach jest nie tylko profesjonalną golfistką ale także instruktorką snowboardu, czynnie pracującą co zimę w Alpach. Kiedy nie jeździ na stokach, ani nie gra na polu uprawia wszystko, co pozwala jej utrzymać dobrą formę.

Pierwsze golfowe kroki Lüscher stawiała już w wieku 10 lat dzięki grającym rodzicom, ale jej największą miłością od zawsze były góry, śnieg i prędkość. W ciepłe miesiące Florence ćwiczy uderzenia ale zimą golf  idzie w odstawkę. Zanim przeszła na zawodostwo w 2003 roku imała się różnych zajęć: była recepcjonistką w hotelach i kasynie, sekretarką i pracowniczką naukową.

Mimo połowicznego zaangażowania w 2005 wzięła udział w swoim pierwszy profesjonalnym turnieju z cyklu EPD Tour. W latach 2006-2009 grała nieprzerwanie w Ladies European Tour (LET) i mniejszych ligach Telia Tour i SAS Masters Tour. Niestety w golfie jeżeli angażujesz się tylko przez połowę roku bardzo ciężko nawiązać walkę z konkurencją, która ćwiczy przez cały rok. Florence w latach 2005-2009 wzięła udział w 43 turniejach LET ale ani razu nie znalazła się w Top10 i zarabiając w tym czasie bardzo skromne 21.000 Euro.

Z drugiej strony FloFlo, jak pieszczotliwie nazywają ją znajomi nie musi się martwić o przyszłość, bo mimo słabych wyników ma podpisanych kilka kontraktów sponsorskich z firmami EXSIGNO, ZYliSS i SWISS GOLF. My z pewnością nie skreślamy Florence i cały czas trzymamy kciuki za to, by jej kariera nabrała tempa. Pytanie czy sama zainteresowana tego chce.

Więcej informacji o Luscher znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Komentuj


Powrót na górę strony