Golf jest sexy – odsłona nr 38 – Amber Prange

Napisane 17.01.2010 przez Tomasz Zembrowski

Nasza dzisiejsza gwiazda przyszła na świat 16 listopada 1984 roku w Newport Beach w słonecznej Kalifornii. Nie mogła nie zacząć grać w golfa ponieważ zarówno jej ojciec jak i jej starsza siostra Ashley są zawodowcami. Jeśli nie gra na polu to uprawia narciarstwo, siatkówkę albo… kickboxing. Jej wymarzonym flightem jest gra z Ernim Elsem, Trevorem Immelmanem i Sergio Garcia.

Po całkiem obiecującej karierze juniorskiej Amber rozpoczęła studia na Uniwersytecie Waszyngtońskim na specjalizacji Komunikacji i Zarządzania. W czasie nauki reprezentowała uczelnię w drużynie „Washington Husky” zajmując 7-krotnie miejsca w Top10. Po ukończeniu studiów w 2007 roku Prange postanowiła uczynić z golfa swój zawód i zostawiła amatorkę.

Amber zawsze naśladowała starszą siostrę. Skoro Ashley wzięła udział w programie Golf Channel  „Big Break V” nikogo nie zdziwił występ młodszej siostry w dziesiątej odsłonie słynnego show Big Break X: Michigan series w 2008 roku. Był to dla niej bardzo pracowity sezon bowiem Amber stawiała w tym czasie również pierwsze kroki w lidze Duramed Futures Tour i Womens Canadian Tour.

Mimo iż w 2009 roku jej wyniki pozostawiały wiele do życzenia i turniej kwalifikacyjny LPGA Tour Q-School nie był dla niej udany, Prange z pewnością narzekać nie może, bo podpisała umowę z firmą Play Golf Designs, o której pisaliśmy już wcześniej przy okazji Nicole Hage. Po raz kolejny młodsza z sióstr Prange poszła w ślady starszej siostry i teraz obie należą do elitarnej grupy 22 urodziwych profesjonalistek, z którymi można zagrać w golfa jeżeli się słono zapłaci. Podobno zainteresowanie jest spore. No i nic dziwnego. Gdyby nas było stać, też byśmy się umówili na rundkę z Amber.

Na deser zostawiliśmy krótki wywiadzik sióstr Prange. Tata musi być dumny.

Komentuj


Powrót na górę strony